Do rozgrywki konkursu Grand Prix CSI2* w Valencii zakwalifikował się Adam Grzegorzewski. Ostatecznie na klaczy Stakata uplasował się na 8 miejscu. Zawodnik dobrze jeździł także w pozostałych finałach tego tygodnia.

CSI2* CES Valencia Tour (ESP)

Do konkurs Grand Prix zaliczanego do Longines Ranking Adam Grzegorzewski wybrał hanowerską klacz STAKATA i z pewnością się nie pomylił. Para bezbłędnie pokonała parkur podstawowy. W 11-konnej rozgrywce mieli jeden błąd, co w połączeniu z dobrym czasem dało ostatecznie 8 miejsce w klasyfikacji. Zawodnik uplasował się też na 8 miejscu w innym konkursie, finale rundy koni 7-letnich. Dosiadał holsztyńskiego wałacha DARK FIRE i bezbłędnie pokonali zarówno przebieg podstawowy jak i rozgrywkę konkursu. Ostatnim z czystych przejazdów w niedzielę był start na klaczy VALANNA w konkursie 140 cm. Tu jednak spokojniejsza jazda dała dopiero 34 miejsce w klasyfikacji.

Wyniki TUTAJ

CSI2* Azelhof, Lier (BEL)

Niestety bez powodzenia w dzisiejszych finałach jeździła Aleksandra Kierznowska. W Grand Prix CSI2* zawodniczka na klaczy BADORETTE miała jeden błąd w przebiegu podstawowym, co dało 24 miejsce w konkursie. Na klaczy LUNA VD MESPEL wystartowała w “małym” Grand Prix CSI1*, gdzie miały w sumie 7 pkt karnych. Aleksandra Kierznowska wystartowała jeszcze w konkursie 120 cm na wałachu AMERIQUE LANDAIS. Para miała jeden błąd w drugiej fazie konkursu.

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Juniorka Maria Brańka-Borja zakończyła ten tydzień dobrymi wynikami. W konkursie 130 cm miała bezbłędny przejazd na holsztyńskiej klaczy CAMILLA 139, co dało jej 12, płatne miejsce, w konkursie. Na dwóch pozostałych koniach zawodniczka wystartowała w konkursie 135 cm. Błędów nie miała na klaczy CHLOE Z (21 miejsce), a na wałachu DIAMOND 2000 Z przydarzyła jej się tylko jedna zrzutka.