Dzień przed konkursem Pucharu Narodów EEF konie naszych zawodników miały okazję zapoznać się z placem konkursowy w Aalborg.

W rozegranym wieczorem dwufazowym konkursie o wysokości 145 cm wystartowały 3 polskie pary. W pierwszej fazie błędów nie miał Tomasz Miśkiewicz na ogierze Castigo de Amor, ale w drugiej spady już dwa drągi. Również Adam Grzegorzewski na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z pokonał pierwszą część konkursu bezbłędnie i zrezygnował z dokończenia drugiej fazy. Andrzej Opłatek na wałachu Le Cordial ukończył pierwszą część konkursu z wynikiem 9 pkt.

Wysokie 3 miejsce w konkursie 140 cm zajął Adam Grzegorzewski, który na klaczy Stakata pokonał parkur bezbłędnie w bardzo dobrym czasie 65,62 s. Niecałe dwie sekundy dłużej trwał przejazd Dawida Kubiaka na ogierze Estoril Fortuna. Ta para zajęła bardzo dobre 6 miejsce w klasyfikacji. Błędów na parkurze nie miał także Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakkato Lazar, ale za przekroczenie normy czasu para ta otrzymała 1 pkt.

Dwa bezbłędne przejazdy w porannym konkursie o wysokości 130 cm zanotował Tomasz Miśkiewicz. Na 7-letniej klaczy Vanilia Lazar uplasował się na 20 miejscu, a na klaczy Vhs Caira zajął 32 miejsce. Na 14 pozycji w tym konkursie uplasowała się Noora Pentti/Fin startująca na wyhodowanej w Polsce klaczy Keira Hippica (hod. Zbigniew Kostrzewski).

Jutro o 15:00 rozpocznie się konkurs Pucharu Narodów, który będzie można oglądać z polskim komentarzem Marka Szewczyka. Weźmie w nim udział 11 zespołów, a drużyna Polski wylosowała numer 3 na liście startowej.

Relacja: TUTAJ