Dobre przejazdy w sobotnich konkursach, w tym w tych zaliczanych do Longines Ranking, zanotowali dzisiaj reprezentanci Polski podczas zawodów w Lier i w Redefin.

CSIO P/Ch/J/Y Lamprechtshausen (AUT)

Po pierwszym nawrocie Pucharu Narodów juniorów zespół Polski zajmował 7/8 miejsce z wynikiem 20 pkt. W drugim nawrocie do tego wyniku dodano kolejne 10 pkt. co pozwoliło drużynie na awans na miejsce 5 w klasyfikacji. Pary, które startowały w zespole to: Zuzanna Niziołek na klaczy Diamanta Baloubet (4/4), Patryk Skrzyczyński na wałachu Gverdi (8/8), Julia Ganowska na wałachu Number One (8/6) oraz Daria Pietrzak na wałachu Monsun (8/0).

Mała runda w kategorii dzieci rozegrana była na wysokości 120 cm jako konkurs z Jokerem. Bardzo dobre 2 miejsce zajęła w nim Paulina Słoniec, która na klaczy Choco Lady przejechała bezbłędnie w czasie 48,38 s. Z kompletem punktów swoje przejazdy ukończyli także Alicja Kosmol na klaczy Fereusa (6 m.) i Adam Goszczyński na klaczy Lorina (11 m.).

W konkursie indywidualnym rozegranym na tym samym parkurze co Puchar Narodów w kategorii kuców miejsce 4 zajęła Wiktoria Cwalina. Amazonka ukończyła swój przejazd na siwym wałachu Lexus z jednym błędem.

Šamorín - Danube Champions Tour I 2023 (SVK)

Młode konie wystartowały w dzisiaj w konkursach z rozgrywką. W kategorii 5 latków bezbłędne przejazdy zanotowały 3 polskie pary. Na miejscu 4 uplasował się Mściwoj Kiecoń na ogierze Herkules Poirot Red Wine, miejsce 6 zajął Krzysztof Złocki na wałachu Konoor Boy Z, a Aleksandra Dąbkowska na klaczy Sheronda vd D&D Hoeve uplasowała się na 8 pozycji.

Do rozgrywki konkursu dla koni w wieku 6 i 7 lat zakwalifikowały się dwie pary z Polski. Miejsce 6 w klasyfikacji zajął Krzysztof Złocki na klaczy Sr Clairis, a na 7 pozycji uplasował się Paweł Kaliciński na ogierze Lincom’s Libre CL.

Bezbłędny przejazd w oby fazach finały rundy średniej CSI1* zanotował dzisiaj Sławomir Polikowski. Zawodnik w tym konkursie startował na wałachu Elio 4, na którym ostatecznie uplasował się na 20 miejscu.

Trzy polskie pary uplasowały się w czołówce finały małej rundy CSI1*. Bardzo dobre 2 miejsce zajęła Zofia Migdalska dosiadająca klaczy Wiwiana. Na miejscu 5 uplasowała się Emilia Gielata na wałachu Mister Cash, a zaraz za nią w klasyfikacji była Zofia Migdalska na wałachu Herb.

Na miejscu 3 w rundzie amatorów uplasowała się dzisiaj 14-letnia Julia Jasińska, która na klaczy Lynwood pokonała obie fazy konkursu bezbłędnie.

CSI3* Redefin (GER)

Bezbłędny przejazd w parkurze podstawowym dzisiejszego konkursu zaliczanego do Longines ranking (145 cm) dał Maksymilianowi Wechcie kwalifikację do rozgrywki, w której na ogierze Cassiopeia miał jeden błąd w czasie 43,30 s. Ten wynik pozwolił na zajęcie 9 miejsca w klasyfikacji końcowej.

Również na 9 miejscu Maksymilian Wechta uplasował się w konkursie dla młodych koni. Startował w nim na 7-letnim wałachu Eldorado, na którym pokonał parkur bezbłędnie. Natomiastw konkursie szybkości (135 cm) reprezentant Polski uplasował się na wysokim 4 miejscu po bezbłędnym przejeździe na ogierze Fibnacci S.

CSI2* Lier (BEL)

Pierwszym zawodnikiem, który wystartował w dzisiejszym konkursie zaliczanym do Longines Ranking (145 cm) był Adam Grzegorzewski na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z. Uzyskany wynik 0 pkt. w świetnym czasie 68,73 s okazał się ogromnym wyzwaniem dla pozostałych zawodników i został pobity tylko przez jedną parę. A to oznaczało, że Adam Grzegorzewski zajął w klasyfikacji końcowej doskonałe 2 miejsce. Daria Kobiernik miała jeden błąd na wałachu Sonet i z czasem 70,01 s uplasowała się na 13 pozycji.

W dwufazowym konkursie 135 cm bardzo dobre 2 miejsce zajęła Daria Kobiernik na klaczy Venus (0/24.13 s). Swój kolejny bezbłędny przejazd amazonka zanotowała w konkursie 130 cm, w którym na wałachu Cassini Zar uplasowała się na 9 miejscu. Natomiast na klaczy Colette miała jeden błąd w drugiej fazie konkursu 140 cm.