Najważniejszy konkurs drugiego tygodnia zawodów BET w Ciekocinku wygrał Jarosław Skrzyczyński.
Na liście startowej Grand Prix CSI2* znalazło się 47 par. Parkur okazał się dość trudny bowiem 8 z nich ukończyło go bez punktów karnych i tym samym zakwalifikowało się do rozgrywki. Jedynym reprezentantem Polski, który tym samym miał szansę na zwycięstwo był Jarosław Skrzyczyński na siwym wałachu Jerico. Miał on bardzo dobrą sytuację, ze względy na to, że w rozgrywce startował jako przedostatni i wiedział jakie wyniki miało 6 par przed nim. I wykorzystał tę wiedzę doskonale pokonując parkur bezbłędnie i wystarczająco szybko – czyli w czasie 43,01 s. A taki wynik dał mu zwycięstwo w tym zaliczanym do Longines Ranking konkursie.

Na miejscu drugim uplasowała się Mathilde Cruchet/SUI na Unique D’Elbe, która również w rozgrywce nie miała błędów, ale była znacznie wolniejsza (48,39 s). Najlepszy czas uzyskał Laszlo Toth/HUN na wałachu Isti – 41,56 s – ale podjęte ryzyko nie do końca mu się opłaciło bowiem przypłacił je jednym błędem. Rein Pill/EST na wałachu Alfons RA zajął 4 miejsce (4/42,20 s).

W parkurze podstawowym po jednym błędzie mieli Kamil Grzelczyk na Wibaro (10 m.) i Tomasz Olszewski na Camako S Boy JW. (16 m.).
Sukcesem polskich młodych amazonek zakończył się konkurs GP dzieci. Do rozgrywki weszło 5 par – w tym 3 z Polski – a najlepszy wynik uzyskała Maja Marchwicka na klaczy Rosa Bella (0/37,64 s). Na miejscu drugim uplasowała się Eliza Zawadzka na klaczy Escalona (0/ 40,08 s) a miejsce trzecie zajęła Julia Jabłońska na klaczy Conn Rubina (0/40,29 s.).

Zwycięstwem Astrid Svenstrup/DEN i klaczy Diamante zakończył się konkurs GP młodych jeźdźców. Nikomu nie udało się ukończyć go bez punktów karnych – zwyciężczyni miała 1 za przekroczenie normy czasu. Dajana Pawlicka na Caiero zajęła w nim 4 miejsce.
Cztery pary walczyły w rozgrywce o zwycięstwo w GP juniorów – niestety w tej stawce nie było reprezentantów Polski. Zwyciężył Gustav Christian Jacobsen/DEN na klaczy Zypern. Na miejscu 6 uplasowała się Wiktoria Bedyńska na wałachu Lacoste – para ta przekroczyła normę czasu i ukończyła konkurs z 1 pkt.

Wyniki: TUTAJ

fot. Monskoo