Spośród 31 par startujących w Grand Prix do rozgrywki dostały się zaledwie trzy z nich. Jako pierwszy parkur podstawowy bezbłędnie pokonał Maciej Żołądkiewicz na Baltazar Du Rouet i przez długi czas wydawało się, że że nikt już do niego nie dołączy. Dopiero 29 na liście startowej, Felix Ewald (GER) na DSP Adrijanna i jadący jako ostatni, Mściwoj Kiecoń na Digisport Contendrix zapewnili sobie udział w rozgrywce. Najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant KJ Agro-Handel, który jako jedyny pozostał bezbłędny. Drugie miejsce zajął Felix Ewald, a trzecie Maciej Żołądkiewicz.
Wyniki TUTAJ
Co raz bliżej lidera kategorii złotej, Jarosława Skrzyczyńskiego jest Daria Kobiernik z ZKJ Przylep-Lotnisko, która ma tylko dwa punkty straty, a także Jacek Grzywacz z Pomorska LJ w Dziemianach (trzy punkty straty). W klasyfikacji kategorii srebrnej na prowadzeniu jest Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem, a brązowej Matylda Kasner.
Rankingi Polskiej Ligi Jeździeckiej TUTAJ
Drużynowy Puchar Polski przyniósł zwycięstwo Lubuskiemu Związkowi Jeździeckiemu. Nina Wąsik na Alegorii, Wiktoria Lachowicz-Wołoszyn na C Karat Carte d’Or i Włodzimierz Bortlisz na Benefis, to skład zwycięskiej drużyny, która nie popełniła żadnego błędu.
Drugie miejsce zajął KJ Agro-Handel Śrem, w składzie: Maria Baehr, Maria Stanisławiak i Dawid Skiba. Pozycję na podium wywalczył Wielkopolski Związek Jeździecki. Tam na sukces drużyny walczyli: Aleksandra Rękosiewicz na Duravella, Małgorzata Kowala na Frapant, Łukasz Piksa na La Casa i Jan Kurek na Ptysiu.
Wyniki TUTAJ
W klasyfikacji generalnej liderem pozostał Agro-Handel Śrem z 24 puntami na koncie. Dwa punkty za nimi, utrzymał się Wielkopolski ZJ. Trzecie miejsce ex aequo zajmuje OZJ Łódź i Tuszyński KJ Gabrówek.
Ranking DPP TUTAJ
W sobotniej dużej rundzie najlepszym zawodnikiem okazał się Oskar Murawski z Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko na klaczy Rota. W tym dwufazowym konkursie bezbłędnych przejazdów w sumie było siedem. Reprezentant Niemiec, Felix Ewald na DSP Adrijanna wywalczył drugą pozycję, a na trzecim miejscu uplasował się Seweryn Murdzia z KJ Equipo Łódź na klaczy Ula Bajou-K.
Fot. Katarzyna Boryna
Szukaj
Zaloguj się






