W najważniejszym konkursie zawodów CSI2* w Olszy zwycięstwo odniósł Dawid Kubiak na klaczy Anastacia III.

Ostatni dzień zawodów międzynarodowych w Olszy rozpoczął się od finału małej rundy (125 cm). Parkur bezbłędnie pokonały 22 pary, a z nich najlepszy czas uzyskała 16-letnia Marta Konarska, która dosiadała klaczy Lili Marlene (52,65 s). Na drugim miejscu uplasował się Kuba Kraśko na klaczy Osi (52,84 s), a trzecia była Anna Stasiak na klaczy Cascada (52,97 s).

W finale Extra Tour (115 cm) zwyciężyła Lena Kołacka na klaczy Junior 152. Na drugim miejscu uplasowała się kolejna młoda, polska amazonka Amelia Gramza, która dosiadała klaczy Horaya OMHG. Miejsce trzecie zajął reprezentant Litwy Trojus Rimkevicius startujący na wałachu Cosmic Monster.

Reprezentantki Polski zdominowały finał rundy dzieci, który rozgrywany był jako konkurs dwufazowy o wysokości 125 cm. W obu fazach błędów nie miało 7 par, a najlepszy czas w drugiej należał do Pauliny Pellowskiej startującej na klaczy La Coco (0/26,73 s), która zwyciężyła w konkursie. Na drugiej pozycji uplasowała się Julia Ganowska dosiadająca ogiera Heros (0/27m53 s), a miejsce trzecie zajęła Małgorzata Babczyńska na klaczy Happylina (0/27,80 s).

Kristupas Petraitis zawody w Olszy z pewnością może zaliczyć do udanych. W ostatnim dniu reprezentant Litwy zwyciężył w finale średniej rundy (135 cm), w którym dosiadał wałacha Baironas. Para ta pokonała parkur bezbłędnie w czasie 59,93 s. Na drugim miejscu uplasował się Leszek Gramza na Jackpot A, a miejsce trzecie zajęła Evita Vismeryte/LTU na klaczy Quintes.

Ostatnim sportowym akcentem CSI2* w Olszy był konkurs Grand Prix. Wystartowały w nim 54 pary, a do rozgrywki zakwalifikowało się 13 z nich – wszystkie reprezentujące Polskę. Zwycięzcą Grand Prix został Dawid Kubiak na klaczy Anastacia III, który pokonał rozgrywkę bezbłędnie w doskonałym czasie 32,10 s. Było to trzecie zwycięstwo tej pary w GP na zawodach CSI2*. Na miejscu drugim uplasował się Kamil Grzelczyk na wałachu Mister Dr Heigl, który przejechał rozgrywkę w czasie 32,84 s. Trzeci wynik należał do Tomasza Miśkiewicza na 8-letniej klaczy Stakkato Lazar (0/33,27 s). Bez błędów rozgrywkę ukończyli także Mściwoj Kiecoń na klaczy Idealisca (4 m), Adam Nicpoń na wałachu Counter (5 m), Grzegorz Nowak na wałachu Sam (6 m) i Jacek Polikowski na wałachu Lector.