Aleksandra Kierznowska zakończyła drugi tydzień startów w Belgii ogromnym sukcesem. Na klaczy Badorette triumfowała w konkursie GP CSI2*. Na Słowacji swoje konkursy wygrały Julia Jokiel i Monika Bartyś.

CSI2*/1* Lier (BEL)

Do konkursu Grand Prix 145 cm LR Aleksandra Kierznowska wybrała klacz rasy KWPN BADORETTE. W przebiegu podstawowym para nie miała błędów i zakwalifikowały się do rozgrywki. Tam stało przed nimi nie lada wyzwanie, bo do pokonania było aż 19 innych par. Sama rozgrywka okazała się też bardzo emocjonująca, bo prawie wszystkie przejazdy w niej były bezbłędne. Na czysto ten parkur pokonała też Aleksandra Kierznowska, a uzyskany czas, 40,36 s, okazał się najlepszy w rozgrywce. Tym samym reprezentantka Polski zwyciężyła w konkursie Grand Prix zawodów CSI2*. Zawodniczka tego dnia ukończyła też konkurs 140 cm, w którym na wałachu DIAM’S STAR miała w dwa błędy.

CDI3* Motesice (SVK)

Na Słowacji oglądaliśmy dzisiaj dwa zwycięstwa polskich amazonek. W finałowym konkursie CDIJ, programie Freestyle, najlepiej zaprezentowała się Julia Jokiel startująca na wałachu rasy KWPN J'ADORE. Zwycięski przejazd pary oceniono na 71,750%. Miejsce 4 w tym samym konkursie zajęła Sophie May na westfalskim wałachu FASHIONSTYLER. W swoim przejeździe uzyskali 69,380%. Drugie niedzielne zwycięstwo należało do Moniki Bartyś, która pewnie triumfowała w konkursie Para GPF IV. Jej przejazd na wałachu rasy SP CASPAR sędziowie ocenili na 74,933%, co dało ponad 6% przewagi nad kolejną zawodniczką. W finałowym konkursie Para GPF III zaprezentował się też Dominik Ast. Zawodnik do dzisiejszego startu wybrał oldenburską klacz FEMME DE MATCHO. Konkurs ukończyli na 3 miejscu z wynikiem 67,400%

CSI3* Arezzo Toscana Tour (ITA)

W konkursie Grand Prix 150 cm LR wystartował jedynie Sławomir Uchwat na wałachu rasy KWPN JETOULON PK. Para w przejeździe podstawowym miała 16 pkt karnych. W niedzielę rozegrano jeszcze jeden konkurs rankingowy, w ramach rundy Silver Tour. Finał miał wysokość 145 cm. Niestety w tym konkursie również nie dopisało nam szczęście. Michał Ziębicki na belgijskim wałachu O’LORD DB w przebiegu podstawowym miał 12 pkt karnych, a Mikołaj Barański ten sam konkurs, na wałachu rasy KWPN JUGGLE BARAKA, ukończył z wynikiem 16 pkt karnych. W konkursie 135 cm, także w ramach Silver Tour, bezbłędnie jeździła Anna Szary-Ziębicka na oldenburskim wałachu LUCIANO i zajęła 18-te miejsce. Mikołaj Barański w tym konkursie na klaczy rasy SF ALASKA DE LA BRESSE miał 8 pkt karnych, a  na swoim drugim koniu, oldenburskim ogierze DIACONTARO PS, był bezbłędny i zajął 24 miejsce.

15-letnia Amelia Zięba na wałachu rasy KWPN GEZANT pokonała finałowy konkurs CSIJ bez punktów karnych i dzisiaj uplasowała się na miejscu trzecim. Kolejne dobre przejazdy oglądaliśmy też w konkursach CSI1*. Katarzyna Kieljan Mączka na wałachu rasy KWPN LIBONACCI zajęła trzecie miejsce w konkursie 115 cm. Na tym samym parkurze bezbłędny był też Maciej Mączka w starcie na wałachu ALFREDO ALFARVAD Z i on zajął miejsce 8.

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Z konkursem Grand Prix CSI4* 160 cm zmierzył się jedynie Maksymilian Wechta. Wystartował na holsztyńskim ogierze CHEPETTANO. Para miała jeden błąd w przejeździe podstawowym co dało 21 miejsce w klasyfikacji. Zawodnik wystartował też w konkursie 150 cm LR na holsztyńskim ogierze CASSIOPEIA. Tej parze na parkurze również przydarzyła się jedna zrzutka. Ten sam konkurs, z dwoma błędami, ukończył Łukasz Piksa startujący na wałachu rasy SP BENEFIS. W konkursie rankingowym wystartował także Mściwoj Kiecoń, ale na poziomie 145 cm. Dosiadał oldenburskiego wałacha CICERO, a konkurs ukończyli z jednym błędem (17 miejsce). Bartosz Adamus zmierzył się w niedzielę jedynie z parkurm 130 cm. Na wałachu SIRE ONE miał w sumie 8 pkt karnych w przebiegu podstawowym konkursu.

CSI1* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Krzysztof Okła wystartował dzisiaj w dwóch konkursach. Na wałachu rasy KWPN MR.HERMAN miał jeden błąd w drugiej fazie konkursu 120 cm, co dało ostatecznie 6 miejsce w klasyfikacji. Na belgijskim wałachu OLANDO VAN DEN HEUVEL zawodnik wystartował w małym Grand Prix 130 cm. Para miała dwa błędy w przebiegu podstawowym.