Jarosław Skrzyczyński zwyciężył, a Klaudia Rajtar-Wojciechowska zajęła miejsce 3 w dzisiejszym Grand Prix w Linz. Wysoko w GP w Gorla Minore uplasował się Michał Ziębicki, a w Arezzo w rozgrywce był Krzysztof Ludwiczak.

 

 

CSI3* Toscana Tour Arezzo (ITA)

Parkur w konkursie Grand Prix miał wysokość 150 cm i zmierzyło się z nich 45 par, a do rozgrywki zakwalifikowało się 15 z nich. W tej dość licznej grupie znalazł się m.in. Krzysztof Ludwiczak dosiadający ogiera Karnac Red Wine. Jeden błąd oraz czas 40,30 s pozwoliły na zajęcie 12 miejsca w tym zaliczanym do Longines Ranking konkursie. Mikołaj Barański ukończył swój przejazd na wałachu Juggle Baraka z wynikiem 16 pkt.

Po jednym błędzie w finale rundy srebrnej (145 cm) mieli dzisiaj Adam Grzegorzewski na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z (7 m.) oraz Mikołaj Barański na wałachu Cornnan (9 m.). Również w konkursie 135 cm najlepsze wyniki naszych zawodników to 4 pkt., a uzyskali je Adam Grzegorzewski dosiadający klaczy Vhs Caira i Krzysztof Ludwiczak na ogierze Silver Darco.
 

Wyniki: TUTAJ


 

CSI4* Gorla Minore (ITA)

Świetnym wynikiem zawody w Gorla Minore zakończył Michał Ziębicki. Dzisiejszy konkurs Grand Prix CSI4* miał wysokość 155 cm i nasz reprezentant wystartował w nim na 10-letnim wałachu Balou’s Batman. Bezbłędne przejazdy zarówno w parkurze podstawowym jak i w rozgrywce zaowocowały wysokim 7 miejscem w klasyfikacji końcowej. W konkursie wystartował także Przemysław Konopacki który na wałachu Pure Passion from Second Life Z uzyskał wynik 9 pkt. W GP zwyciężył Pieter Clemens/BEL na wałachu Emmerton.

 

Balou’s Batman i Michał Ziębicki

 

W konkursie 140 cm wynik 4 pkt uzyskał Andrzej Opłatek na klaczy Cascalou (17 m.). Bez błędów swój start w konkursie 135 cm ukończyła Anna Szary-Ziębicka. Amazonka dosiadała wałacha Luciano i uplasowała się na 17 miejscu.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSI2* Linz (AUT) 

Zawody w Linz były bardzo udane dla Jarosława Skrzyczyńskiego. Do sukcesów z poprzednich dni zawodnik dodał dzisiaj kolejny zwyciężając na wałachu Komboy w konkursie Grand Prix CSI2*. Reprezentant Polski wystartował w rozgrywce jako pierwszy i swój bezbłędny przejazd ukończył z w czasie 39,37 s. I jak się okazało nikt tego wyniku nie zdołał pobić. Na wysokim 3 miejscu w konkursie uplasowała się Klaudia Rajtar-Wojciechowska, która na wałachu Caletto Z pokonała rozgrywkę bezbłędnie w czasie 48,49 s. Na miejscu 14 konkurs ukończył Aleksander Lewandowski, który na klaczy L.A. Style K miał jeden błąd w parkurze podstawowym.

 

Komboy i Jarosław Skrzyczyński

 

Zwycięstwem Elizy Zawadzkiej zakończył się konkurs o wysokości 130 cm. Amazonka na klaczy Ina pokonała parkur bezbłędnie w najlepszym czasie 61,65 s. Błędów na parkurze nie miała także Małgorzata Popiół na klaczy Bologna, a czas 68,94 s dał jej 7 miejsce w klasyfikacji. W konkursie 120 cm bezbłędnie swoje przejazdy ukończyły Magdalena Kałuża na wałachu Satilio ( 11 m.), Eliza Zawadzka na klaczy Ulrike van de Katevennen Z (15 m.) i Małgorzata Popiół na klaczy Quitana van het Moerke (24 m.).

 

Ina i Eliza Zawadzka

 

Wyniki: TUTAJ


 

CSI3* Oliva (ESP)

W konkursie Grand Prix (150 cm) wystartował Jan Chrzanowski, który na wałachu Chico de Hus Z uzyskał wynik 8 pkt. w parkurze podstawowym. Bartosz Adamus zrezygnował z ukończenia swojego przejazdu na ogierze Dartanion. Zawodnik zakwalifikował się natomiast do rozgrywki konkursu o wysokości 130 cm, w której na ogierze U2 miał 8 pkt. i zajął 17 miejsce. Dwa bezbłędne przejazdy w konkursie 110 cm zanotowała Natasza Wasilek, która na klaczy Dark Chocolate Mass zajęła miejsce 5,, a na wałachu Mundilfari Wrl była 7.
 

Wyniki: TUTAJ


 

CSI2* Glinik Zaborowski (POL)

O zwycięstwie w konkursie Grand Prix miała zadecydować tzw. „runda zwycięzców”, do której zakwalifikowało się 10 par. Dwie z nich zachowały czyste konto po obu przejazdach i ostatecznie zwyciężył Matas Petraitis/LTU, który na wałachu Holle uzyskał czas 50,04 s. Na drugim miejscu uplasował się Damian Ostręga dosiadający wałacha Valencia Volo (0/52,36 s). Trzecie miejsce zajął Michał Kaźmierczak na wałachu Whoopy Boy (4/44,78 s).

W rundzie średniej zwycięstwo odniósł wspomniany już Michał Kaźmierczak, który w drugiej fazie na wałachu Eskobar uzyskał świetny czas 28,22 s. Na miejscu drugim uplasowała się Aleksandra Wypchło na klaczy Girl RV, a trzeci był Mikołaj Szurman na klaczy Miss Caretino MNM.

W finale małej rundy najlepszy wynik uzyskał gość z Węgier Gabor Szabo Jr na klaczy For the moment. Za nim uplasowały się dwie polskie amazonki – Lena Puszkarewicz na klaczy Lili Marlene i Iga Chojowska na wałachu Wars.

 

Wyniki: TUTAJ