Jeden z podstawowych koni Adelinde Cornelissem, kary Governor, nie jest już ogierem. Informację o tym, że ten koń został wykastrowany podał jako pierwszy portal Horses.nl. Jak powiedział właściciel konia Gerard Korbeld wyniki sportowe zawsze były ważniejsze niż hodowla i dlatego podjęta została decyzja o zabiegu.

 

Obecnie 11-letni Governor jest synem ogiera Totilas, a jego matka to klacz Orleand po Jazz. Był drugi podczas uznawania ogierów KWPN w 2014 roku. Jako 5-latek zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Świata Młodych Koni, a w latach 2017 i 2018 zdobył dwa srebrne medale MŚMK w Ermelo. Te sukcesy odniósł pod Adelinde Cornelissen, która doprowadziła go do poziomu Grand Prix. W 2021 roku para ta wystartowała w Mistrzostwach Europy w Hagen, gdzie w konkursie GP Special zajęła 18 miejsce. Z powodu krwi w pysku została wyeliminowana podczas przejazdu w GP Freestyle. Od tego startu Governor nie brał udziału w zawodach międzynarodowych. Można się jednak spodziewać, że zobaczymy go na czworobokach za kilka miesięcy.

 

Governor był chętnie używany przez hodowców. Na swoim koncie ma 17 uznanych synów i dość dużą ilość potomstwa startującego w konkursach dla młodych koni. Jeden z jego synów ogier Kremlin MD (m. po Rousseau) był zwycięzcą uznawania ogierów KWPN w 2018 roku i został zakupiony przez Andreasa Helgstranda.

 


Zdjęcie: Governor podczas MŚMK w Ermelo w 2017 roku. Ermelo/Hippofoto