Zazwyczaj pożegnania wybitnych sportowców odbywają się podczas ważnych imprez, przy kilkutysięcznej publiczności.

Jednak wałach La Biosthetique Sam FBW nigdy nie lubił głośnej muzyki, hałasu i oklasków. Ceremonie dekoracji, a uczestniczył w bardzo wielu, nigdy nie należały do jego ulubionych momentów podczas zawodów. Sam należy do najbardziej odważnych koni na świecie, co wielokrotnie udowadniał pokonując bezbłędnie najtrudniejsze krosy. Podczas swojej całej kariery zwyciężył on w 24 konkursach CCI – w tym 3 razy w CCI4* (Badminton, Burghley, Luhmühlen). Tylko w dwóch startach zajął miejsca poza TOP10 – i to były jego dwa pierwsze starty CCI1*.

Michael Jung startował na obecnie 18-letnim Samie przez 14 lat. Lista ich wspólnych sukcesów jest bardzo długa, ale do tych najważniejszych należą 4 medale zdobyte na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i w Rio de Janeiro (3 złote i 1 srebrny), złoty medal MŚ w Lexington oraz 3 medale (2 złote i brązowy) przywiezione z Mistrzostw Europy.
Podczas zawodów w Stuttgarcie, który odbyły się w miniony weekend, Michael Jung zaprezentował film pożegnalny, w którym dziękuję Samowi za wspólne sukcesy.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez lata nas wspierali. Ale szczególnie chciałbym podziękować Samowi. Sam, z Tobą dorastałem, razem wygraliśmy wszystko, razem osiągnęliśmy tak wiele. Życzę Ci teraz wspaniałego wypoczynku na Twoim ulubionym padoku. Będziemy jeszcze razem jeździć na spacery i wierzę, że jeszcze pokonamy kilka przeszkód w terenie.