We wczorajszym konkursie LGCT Grand Prix w Cannes zwyciężyła Janne Friederike Meyer-Zimmermann. W konkursie zespołowym najlepsi okazali się reprezentanci Stockholm Hearts.

Po raz siódmy w tym sezonie zawodnicy startujący w rozgrywkach LGCT i GCL zmierzyli się ze sobą na parkurze. W sobotę rozegrano konkurs zespołowy Global Champions League, który jak zawsze gwarantował dużą dawkę emocji. Po pierwszym nawrocie na prowadzeniu był zespół Riesenbeck International, którego jeźdźcy zachowali czyste konto. Jednak dwa błędy w drugim przejeździe miał Philipp Schulze Topphof na klaczy Carla NRW i to oznaczało spadek w klasyfikacji. Na szczęście tylko na miejsce drugie bowiem bezbłędny przejazd Christiana Kukuka na ogierze Mumbai oraz bardzo dobry czas łączny pozwolił na wyprzedzenie innych zespołów z wynikiem 8 pkt. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Madrin in MotionMaikel van der Vleuten na klaczy Elwikke i Mark McAuley na klaczy GRS Lady Amaro. Dwa bezbłędne przejazdy w drugim konkursie zapewniły zawodnikom Stockholm Hearts zwycięstwo w Cannes. Malin Baryard-Johnsson z klaczą H&M Indiana oraz Nicola Philippaerts z klaczą Katanfa v/h Dingeshof ukończyli zmagania z wynikiem 4 pkt. z pierwszego nawrotu. Było to pierwsze zwycięstwo tej drużyny w sezonie a zdobyte punkty pozwoliły na objęcia pozycji lidera w klasyfikacji rozgrywek.

Wczoraj wieczorem 39 par wystartowało w LGCT Grand Prix, w którym walczyły nie tylko o wysokie nagrody pieniężne, ale też o prawo startu w LGCT Super Grand Prix. Ostatecznie do rozgrywki zakwalifikowało się 13 z nich. Przy tak dużej grupie każdy z zawodników podejmował ryzyko by znaleźć się jak najwyżej w klasyfikacji. I to poskutkowało tym, że oglądaliśmy tylko 4 bezbłędne przejazdy. Zwycięstwo odniosła Janne Friederike Meyer-Zimmermann/GER dosiadająca swojego najlepszego obecnie konia – wałacha Messi van’t Ruytershof. Czas jaki uzyskała to 39,55 s. Na miejscu drugim uplasował się Gilles Thomas/BEL na klaczy Luna van het Dennehof, który swój przejazd ukończył w czasie 40,21 s. Niewiele wolniejszy był Mathieu Billot/FRA na wałachu Lord de Muze, który z czasem 40,25 s uplasował się na trzeciej pozycji.

Zdjęcia: LGCT/GCL