W tym tygodniu na arenie ogólnopolskiej śledziliśmy dwa halowe wydarzenia w randze HZO-B1*. Zawodnicy rywalizowali w Lesznie oraz w KJ Aromer. W konkursach Grand Prix triumfowali Andrzej Głoskowski i Damian Ostręga.

HZO-B1* Leszno

Mimo, że w konkursie Grand Prix 140 cm mogło dojść do walki w rozgrywce, to co do zwycięstwa nie było wątpliwości już przed jej rozpoczęciem. Jako jedyny w rozgrywce wystartował Andrzej Głoskowski dosiadający niemieckiego ogiera VERDINALE. Para dodatkowo zachowała też czyste konto w obu swoich przejazdach. Drugim zawodnikiem, który zakwalifikował się do rozgrywki był Maximilian Parkitny startujący na wałachu rasy KWPN FERRARI K. Zawodnik wycofał jednak konia z walki o pierwsze miejsce i tym samym uplasował się na drugim miejscu w konkursie. Trzecie miejsce zajął Marcin Matelski, który na holsztyńskim wałachu QUADRO Z miał 1 pkt karny za przekroczenie normy czasu w przebiegu podstawowym.

W finałowym konkursie Średniej Rundy 130 cm najlepszy okazał się Jarosław Poręba. Zawodnik triumfował w starcie na wałachu rasy SP LARVIK. Na miejscu drugim uplasowała się Roksana Oczki dosiadająca wałacha HIGH FIVE BB Z. Miejsce trzecie wywalczyła juniorka Paulina Sawicka razem z wałachem OGANO'S BOY Z.

Finał Małej Rundy na poziomie 120 cm wygrał 13-letni Adam Goszczyński, który dosiadał klaczy rasy SP LORINA. Miejsce drugie zajęła Aleksandra Pilatowicz startująca na małopolskiej klaczy HUBKA, a na miejscu trzecim uplasował się Adam Czyżnielewski razem z wałachem rasy SP MOLO. W finale Małej Rundy 110 cm najlepszy okazał się Olaf Klein startujący na holsztyńskiej klaczy H-CATAA. Drugie miejsce wywalczył Adam Goszczyński, tu w starcie na hanowerskiej klaczy COREA, a trzecia była Joanna Tomaszewska dosiadająca klaczy rasy SP VIVA LA FIESTA

HZO-B1* KJ Aromer

W konkursie Grand Prix 140 cm niepotrzebna była rozgrywka, a zwycięską parą okazała się ta, która jako jedyna pokonała parkur podstawowy bez punktów karnych. Był to Damian Ostręga startujący na oldenburskim wałachu VALENCIA VOLO. Na miejscu drugim, z jednym błędem, uplasował się Leszek Nieużyła dosiadający klaczy THAT’S A LADY EQ Z. Ostatnie miejsce na podium zajął również Damian Ostręga, ale w starcie na klaczy LATOUR GIRL HAB Z. Ten przejazd zawodnik ukończył z dwiema zrzutkami.

W finale Średniej Rundy 130 cm dwa pierwsze miejsca zajął Maciej Kostrzewski. Wygrał w  starcie na 6-letniej, oldenburskiej klaczy MISSOURI HIPPICA, a drugie miejsce zajął dosiadając oldenburskiej klaczy CALABRIA HIPPICA. Na miejscu trzecim uplasował się Leszek Nieużyła, tu w starcie na ogierze rasy SP ELIOS

Finał Małej Rundy 120 cm wygrała Maja Bella Friedman, która startował na holsztyńskiej klaczy CASCADESSA. Miejsce drugie wywalczyła juniorka Zuzanna Werelich dosiadająca holsztyńskiej klaczy CRICOVA L, a na trzecim miejscu uplasowała się Katarzyna Brandys, w starcie na klaczy rasy SP RIO BRAVA. W konkursie Małej Rundy 110 cm najlepiej jeździła 12-letnia Izabela Bandura startująca na wałachu rasy KWPN GOOS. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Karcz dosiadająca klaczy rasy SP ZAGRYWKA, a trzecia była juniorka Ewa Kesler w starcie na klaczy rasy SP BAZYLIA