Srebrny medalista ME, uczestnik IO i MŚ, a także jeden z czołowych ogierów Glock Horse Performance Center, Dream Boy, przechodzi na sportową emeryturę. 16-letni, kary ogier był jednym z podstawowych koni Hansa Petera Minderhouda/NED.

Glock’s Dream Boy to aktualnie 16-letni ogier rasy KWPN. Wyhodował go Tim Coomans/NED. Jego ojcem jest Vivaldi, a matką klacz Resia po Ferro. Ogier predyspozycje do ujeżdżenia, oprócz samego pochodzenia, prezentował już od najmłodszych lat. Licencje na krycie w KWPN otrzymał jako 3-latek, a wynik jaki uzyskał w trakcie uznawania to 78,9 pkt. Później otrzymał licencję także w duńskim i szwedzkim związku oraz w większości głównych niemieckich ksiąg. Dream Boy już do tej pory dał ponad 20 uznanych synów.

Karierę sportową Dream Boy rozpoczął pod Gerdine Maree/NED. W 2013 roku wystartowali w MŚMK, gdzie zajęli 14 miejsce w finale Pavo Cup. Rok później zajęli drugie miejsce w konkursie ogierów KWPN, a z MŚMK 6-latków w Verden wyjechali z brązowym medalem. Pod koniec 2015 roku wodze przejął Hans Peter Minderhoud/NED i to razem z nim ogier debiutował najpierw w małej rundzie, potem w Grand Prix, aby finalnie startować na największych światowych imprezach. Dream Boy w GP zadebiutował w 2018 roku, a występ był na tyle udany, że ogier otrzymał status NOP. Jeszcze w tym samym roku para wystartowała w Tryon/USA na MŚ, gdzie drużyna zajęła 5 miejsce. Rok później, już indywidualnie, finał Pucharu Świata ukończyli na 10 miejscu, a w Mistrzostwach Europy wywalczyli drużynowo srebrny medal. Srebro udało im się też zdobyć trzykrotnie na mistrzostwach Holandii. Dream Boy doprowadził Hansa Petera Minderhouda też do jego drugiego występu na IO. W Tokio zajęli 12 miejsce zarówno w GPS jak i w finale Freestyle. Wystartowali też na ME w Hagen w tym samym roku, gdzie zajęli 13 miejsce w konkursie GP, ale wycofali się niestety z GP Freestyle. W 2022 roku próbowali zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata, jednak kontuzja pokrzyżowała im te plany. Glock’s Dream Boy wystartował jeszcze w Amsterdamie w 2023 roku, a dwa miesiące później parę oglądaliśmy ostatni raz na CDI-W w 's Hertogenbosch, gdzie w GPF zajęli 8 miejsce z wynikiem bliskim 80%.

Glock’s Dream Boy w swojej karierze wygrał 6 międzynarodowych konkursów Grand Prix, a jednym z nich był Puchar Świata w Mechelen. Film z tego występu można obejrzeć poniżej.

Informacje o sportowej emeryturze ogiera podał profil Glock Horse Performance Center pisząc:

Nadszedł czas, żeby GLOCK's Dreamy Boy przeszedł na zasłużoną emeryturę od sportu. Pożegnajmy tego wyjątkowego ogiera razem podczas KWPN Stallion Show w ‘sHertogenbosch, gdzie Hans Peter zaprezentuję go po raz ostatni dla publiczności KWPN w Brabanthallen 02 lutego! (...) Dreamy to zjawiskowy ogier, który startował konsekwentnie przez wiele lat i prezentował najlepsza forme w wielu mistrzostwach. Zacząłem jeździć na nim kiedy miał 7 lat i jestem zachwycony, że przechodzi na zasłużoną emeryturę w bardzo dobrym zdrowiu. Będzie mógł cieszyć się obowiązkami hodowlanymi, luźna jazdą i spędzaniem całych dni na pastwisku - powiedział  Hans Peter Minderhoud.