Dzisiaj w Pradze rozpoczęły się zawody GC PlayOffs czyli wielki finał rozgrywek Longines Global Champions Tour i Global Champoions League.

 

W ostatniej chwili ze startu w Pradze zrezygnować musiała Malin Baryard-Johnsson/SWE. Jest to spowodowane tym, że jej najlepszy koń - klacz H&M Indiana – doznała lekkiego urazu na padoku i tym samym jej start w tak trudnych konkursach nie jest możliwy.

Jestem bardzo smutna, że nie będę miała okazji wystartować w tym roku w Pradze. Miałyśmy świetny sezon i naprawdę chciałam wziąć udział w Super Grand Prix. Mam nadzieję, że uda nam się wystartować w tym konkursie w przyszłym roku.

Brak Malin Baryard-Johnsson w dużym stopniu osłabi też drużynę Stockholm Hearts w finale zespołowym GCL Super Cup. Pierwszy ćwierćfinał rozpocznie się dzisiaj o 20:10. Wystartuje w nim 12 zespołów, a z ostatnim numerem na parkurze pojawi się drużyna Paris Panthers z Gregorym Wathelet/BEL i ogierem Nevados S na czele. Do jutrzejszego półfinału zakwalifikuje się 8 najlepszych zespołów dzisiejszego konkursu i zmierzą się one z ekipami, które w tegorocznych rozgrywkach uplasowały się na miejscach 1-4.

Konkurs LGCT Super Grand Prix rozegrany zostanie w sobotę i wystartują w nim zwycięzcy poszczególnych konkursów LGCT GP w sezonie 2022. Z wyjątkiem Malin Baryard-Johnsson.

 

Listy i wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: LGCT