W sobotę w Jakubowicach rozegrano pierwsze z finałów Mistrzostw Polski 2020 w skokach przez przeszkody. Najlepszą Lady piątych, nieoficjalnych Mistrzostw Polski Amazonek została Klaudia Siarkiewicz. W kategorii Młodych Jeźdźców złoto zdobyła Gabriela Bado.  

 

Drugi półfinał kategorii Dzieci I rozegrano ponownie jako konkurs zwykły. Bezbłędnie i w najlepszym czasie, dzisiejszy parkur pokonała Eliza Zawadzka. Zawodniczka startowała na westfalskiej klaczy CABONA. Miejsce drugie zajęła Iga Biegalska. Bezbłędny przejazd na klaczy szlachetnej półkrwi DORAVELLA zapewnił zawodnicze prowadzenie w klasyfikacji ogólnej. Jest to również jedyna zawodniczka która przystąpi do jutrzejszego finału z zerowym kontem. Na miejscu trzecim, w drugim półfinale, uplasowała się Anna Dziuba startująca na westfalskim wałachu DOLLAR DE NUEVO. Czysty przejazd pozwolił jej na awans w tabeli na miejsce szóste.

 

 

Kategoria Juniorów jest w tym roku najliczniej obsadzoną grupą wiekową. Na liście startowej drugiego półfinału zapisanych było 61 par. Najskuteczniej parkur tego konkursu pokonała Klara Kozioł dosiadająca wałacha szlachetnej półkrwi ROCKY. Miejsce drugie zajął obrońca tytułu mistrzowskiego Aleksander Lewandowski. Zawodnik startował na belgijskiej klaczy JAZZMIR VAN HET HALDERTHOF. Trzeci czas w dzisiejszym konkursie uzyskał Mikołaj Barański dosiadający wałacha rasy BWP KAZAN VAN DE PITSEMBURG. Bezbłędny przejazd pozwolił mu na awans w tabeli na miejsce czwarte. Przed jutrzejszym finałem, liderem kategorii pozostaje Kornelia Kurleto, która razem z klaczą LOUSANNE 65 zajęła miejsce czwarte w dzisiejszym konkursie.

 

 

 

Finał nieoficjalnych Mistrzostw Polski Amazonek, rozgrywek Ladies Cup, był konkursem dwunawrotowym, w którym przeszkody sięgały wysokości 140 cm. Po dwóch bezbłędnych przejazdach, na najwyższym stopniu podium stanęła Klaudia Siarkiewicz. Zwycięstwo odniosła dosiadając klaczy rasy Zangersheide ANDIGO AL Z. Na miejscu drugim, zmagania zakończyła dotychczasowa liderka, Aleksandra Kierznowska. W startach na oldenburskim wałachu CORELANO, przydarzył jej się jeden błąd w drugim nawrocie konkursu finałowego. Na miejscu trzecim tegorocznych rozgrywek uplasowała się Natalia Palmowska, która w Ladies Cup startowała na wałachu rasy BWP LVIV PKZ.

 

 

 

Dwunawrotowy konkurs finałowy w kategorii Młodych Jeźdźców zakończył tegoroczne zmagania tej grupy wiekowej. Złotą medalistką XXX Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców została Gabriela Bado. Sukces odniosła dosiadająca wałacha, zapisanego do księgi SBS, BALISTO AC. Srebrny medal wywalczyła Julia Jaglarz. Tytuł wicemistrzyni zdobyła dosiadając wałach wyhodowanego w Holandii, GROENAANNEMER VAN DEN LENTAMEL. Podium tegorocznych Mistrzostw Polski MJ zamknął Filip Lewicki. Brązowy medal wywalczył w przejazdach na wałachu szlachetnej półkrwi KRONOS.