Start w finale Mistrzostw Świata Młodych Koni już sam w sobie jest ogromnym sukcesem, ale para Mateusz Tyszko i ogier Fuerte Ferrero na tym nie poprzestali. Zakwalifikowali się do rozgrywki dzisiejszego konkursu w której, po bezbłędnym przejeździe, wywalczyli 6 miejsce.

W pierwszym konkursie kwalifikacyjnym dla koni 5-letnich wystartowały aż 242 pary, a bezbłędnie jeździło ponad 100. W tak licznym gronie niezwykle trudno zakwalifikować się do finału, w którym startować mają jedynie najlepsze na świecie konie. Sukces ten jednak udało się odnieść Mateuszowi Tyszko, który dosiadał 5-letniego ogiera Fuerte Ferrero. W niedzielnym finale para zmierzyła się z 45 innymi młodymi końmi. Na awansie nie poprzestali. Zakwalifikowali się do 18-konnej rozgrywki, gdzie po bezbłędnym przejeździe, uplasowali się na wysokim 6 miejscu.

5-letni ogier Fuerte Ferrero został wyhodowany w Czechach i wpisany do tamtejszej księgi stadnej koni gorącokrwistych. Wyhodował go Pavel Holesovsky. Ojcem ogiera jest holsztyński Caruso, a matką oldenburska klacz Furetta po holsztyńskim Landjunge. Konia w ręce Mateusza Tyszko powierzyła firma Winderen Sp. z o.o.