Dzisiaj w Barcelonie rozegrany został konkurs kwalifikacyjny tegorocznego Finału Longines FEI Jumping Nations Cup.

 

 

Do walki o prawo startu w niedzielnym finale stanęło 13 ekip, a kwalifikację uzyskało 8 z nich. Pozostałe wystartują w sobotnim Challenge Cup.

Doskonałą formę zaprezentowali dzisiaj reprezentanci Francji – wszystkie pary pokonały parkur bezbłędnie, a to oznaczało zwycięstwo w konkursie. Szef ekipy Henk Nooren nie krył swojego zadowolenia z tego co dzisiaj zaprezentowali Simon Delestre na Cayman Jolly Jumper, Gregory Cottard na Bibici, Julien Epaillard na Caracole de la Roque oraz Kevin Staut na Viking d’la Rousseri.

 

 

Z wynikiem 4 pkt. konkurs ukończyli zawodnicy z Irlandii, którzy zajęli w klasyfikacji miejsce drugie: Andrew Bourns na Sea Topblue (4 pkt), Trevor Breen na Highland President (0), Jack Ryan na BBS McGregor (0) oraz Mark McAuley na Jasco v. Bisschop (8).

 

Na trzeciej pozycji uplasowały się ex aequo dwa zespoły, które miały po 5 pkt. A były to Hiszpania i Belgia. W barwach Belgii startował Jerome Guery na ogierze Quel Homme de Hus – pata ta pokonała parkur bezbłędnie. Na piątej pozycji znalazły się trzy zespoły z wynikiem 8 pkt: Szwajcaria, Niemcy i Holandia. Brytyjczycy uplasowali się na ósmym miejscu z wynikiem 12 pkt. I te zespoły zobaczymy w niedzielnym Finale.

 

W konkursie Challenge Cup zobaczymy zespoły Szwecji, Meksyku, Argentyny, Norwegii i Brazylii. Zespół Kanady, który startował w trzyosobowym składzie, nie ukończył konkursu po eliminacji jednej z zawodniczek.

 


Wyniki: TUTAJ

 


Zdjęcie: FEI / Richard Juilliart