Od lat Związek Hanowerski mianuje zasłużone ogiery skokowe lub ujeżdżeniowe tytułem Ogiera Roku. W tym sezonie zaszczyt ten przypadł skokowemu og. Forsyth FRH, który urodził się w 1995 roku, jest synem For Pleasure (ród Furioso xx – Hurry On xx), od klaczy Dogenta/ Dorian (dalej Don Carlos).

Jak większość ogierów w tym czasie ukończył 300 dniowy test w Adelheidsdorf z trzecim wynikiem skokowym, a ogólnie zajmując 9 miejsce na 38 startujących. Jako „1-st lot” trafił do Stada Ogierów Celle i został skierowany do sportu. W wieku 6 lat zajął 8 miejsce w Bundeschampionacie (Nicole Wenz), aby po dwóch latach wystartować już z Toni Hassmanem. Startowali razem w La Coruna, Lipsku, Hickstead, ale nie były to sukcesy na miarę np. For Pleasure. Ale Forsyth FRH okazał się dzielnym koniem i co ważne przez czas kariery sportowej był dostępny dla hodowców. Nie miał jednak wielkiego powodzenia hodowlanego, którzy obawiali się nieco nadwrażliwości i ducha walki w potomstwie. Zwrócono na niego uwagę, gdy córka Fine Lady rozpoczęła starty pod Erickiem Lamaze. Rok 2016 był wyjątkowym dla tej pary – zajęli II miejsce w jednym z najwyżej dotowanych konkursów GP czyli Calgary, a na IO w Rio de Janeiro zespól Kanady ukończył na 4 pozycji, a Lamaze i Fine Lady po czystym przejeździe finałowym i dobrym przejeździe w walce o medale ostatecznie uplasowali się na 3 pozycji i zdobył brązowy krążek.

Forsyth FRH posiada aktualnie zarejestrowanych 160 sztuk potomstwa w FN Warendorf, z których aż 41 startuje w klasie S. I to jest kolejny sposób na mierzenie jakości ogiera. Z pewnością „nie dostał” najlepszych matek, a mimo tego ok. 26% jego sportowego potomstwa startuje w konkursach 140 cm i wyżej. Hodowlanie zostawił 3 synów i 27 klaczy hodowlanych z których 2 otrzymały premie państwowe.