Zwycięzcy z wczoraj powtórzyli swoje sukcesy podczas CDI-W w Brnie. Również dzisiaj cztery konkursy zakończyły się wygraną reprezentantów Polski. W Ołomuńcu Michał Kaźmierczak ponownie bezbłędnie jeździł w konkursie 150 cm LR i tym razem uplasował się na 4 miejscu.

CSI3*-W Olomouc 2022 (CZE)

W sobotę rozegrano drugi z konkursów zaliczanych do Longines Ranking. Dzisiejszy parkur miał wysokość 150 cm. W czwartek w podobnym konkursie świetnie jeździli Michał Kaźmierczak i holsztyński ogier ZIROCCO AIR. Dzisiaj para poradziła sobie jeszcze lepiej i po bezbłędnym przejeździe w rozgrywce uplasowali się na 4 miejscu w konkursie. Formę w Ołomuńcu utrzymuje też Monika Grudkowska. Zawodniczka pokonała kolejny z konkursów CSIU25, 145 cm z rozgrywką, bez punktów karnych. Dzisiaj razem z wałachem rasy KWPN DHAHA zajęli 4 miejsce.  Bezbłędnie jeździła też na wałachu rasy KWPN IPHONE w konkursie 140 cm, gdzie zajęli miejsce 9. Ten sam parkur na czysto pokonał również Michał Kaźmierczak na wałachu rasy SP NOTIS (14 miejsce).

O sukcesie może dzisiaj mówić 15-letnia Hanna Stefanowicz, dla której są to pierwsze zawody międzynarodowe za granicą. W finale Elite Tour 115 cm wywalczyła pierwsze miejsce w starcie na wałachu REFLECTION. Na miejscu trzecim, w tym samym konkursie, uplasowała się dzisiaj juniorka Karolina Nowak startująca na klaczy rasy SP ALHAMBRA. Dobrze z finałowym konkursem poradziły sobie też młode konie. Miejsce drugie zajęli Michał Kaźmierczak i niemiecki wałach VAGABOND DE LUX. Na miejscu trzecim uplasował się Józef Pekaniec na ogierze rasy KWPN LEONARDO DA VINCI J.P.P, a czwarty był Jarosław Koziarowski na wałachu rasy KWPN LAXTON.

Na zakończenie dnia trzecia w Grand Prix Juniorów była Daria Pietrzak na wałachu rasy SP MONSUN. Miejsce czwarte zajęła Kornelia Kurleto na holsztyńskiej klaczy LAUSANNE 65. Obie zawodniczki miały w tym konkursie po jednym błędzie.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CDI-W Brno (CZE)

Sukces z wczoraj w konkursie indywidualnym CDIJ powtórzyła Natalia Plata na hanowerskim wałachu DOLCETTO. Dzisiaj para zwyciężyła z wynikiem 71,275%. Na drugim stopniu podium stanęła Aleksandra Błachno startująca na wałachu TRAVENORT'S DIABOLO. Ten przejazd oceniono na 68,333%. Trzecia dzisiaj była Caroline Pawluk, której występ na niemieckim wałachu FATUM 8 sędziowie ocenili na 67,892%.

W sobotę udało się powtórzyć również pozostałe trzy zwycięstwa, które nasi zawodnicy odnieśli wczoraj. Konkurs CDIP Individual wygrała Veronica Pawluk na wałachu NASDAQ FH. Wynik jaki dzisiaj pozwolił im na zwycięstwo to 73,964%. Na miejscu drugim uplasowała się Pola Guerquin-Koryzma z kucem MILKY WAY PP. Przejazd pary w tym konkursie oceniono na 72,703%. Trzecia była Barbara Rynkowska na wałachu LEUNS VELD’S WINSTON z wynikiem 69,054%, a miejsce czwarte zajęła Veronica Pawluk na drugim koniu, wałachu D’ARTAGNAN 187 (68,604%). Swój konkurs ponownie wygrał też Filip Kowalski na niemieckiej klaczy BEL FLEUR. W programie Grand Prix 16-25 uzyskali wynik 69,667%. Niepokonana w finale dla koni 5-letnich okazała się Weronika Madej na hanowerskiej klaczy VELEUR PR. Wynik jaki uzyskały to 83,600%. Miejsce drugie dzisiaj zajęła Maria Stelmaszyk na belgijskim ogierze RESCUE RED VAN DE GULDENNAGEL, otrzymując 79,400%, a na miejscu 4 uplasowała się Anna-Maria Gawłowska dosiadająca oldenburskiego ogiera TRIBALDI (74,000%).

W konkursie dla Młodych Jeźdźców ponownie drugie miejsce zajęła Maria Stelmaszyk startująca na wielkopolskim wałachu GALAPAGOS. Konkurs ukończyli z wynikiem 66,520%. Lena Czakańska i klacz VICTORY zajęły dzisiaj 5 miejsce z wynikiem 62,549%. Swoje wyniki z wczoraj poprawiły zawodniczki CDICh. Zofia Kaczmarek na klaczy LADY LEGENDE z wynikiem 71,950 zajęła miejsce 5, a Łucja Mielcarz na wielkopolskim TIN-ROKO ukończyła konkurs na miejscu 6 (71,025%).

CSIO3* Longines EEF Series, Deauville (FRA)

Sobotnie konkursy były chwilą oddechu dla zawodników od tych najpoważniejszych wyzwań. Andrzej Opłatek wystartował w dwóch konkursach 140 cm. W ramach CSIU25 był bezbłędny na oldenburskim wałachu NORDSTURM, a uzyskany czas dał parze 9 miejsce. Na oldenburskim wałachu DIAROUBET  również nie miał błędów na przeszkodach, ale przekroczona norma czasu kosztowała zawodnika 11 pkt karnych w konkursie 140 cm CSIO3*. Po południu w konkursie 145 cm wystartowało dwóch naszych reprezentantów. Maksymilian Wechta na holsztyńskiej klaczy CLEAR CARETIN miał jeden błąd (27 miejsce). Przemysław Konopacki na hanowerskim wałachu VASCO ukończył ten konkurs z wynikiem 12 pkt karnych.