Już w najbliższy czwartek 03.12 rozpoczyna się pierwsza w Polsce aukcja on-line źrebaków wyselekcjonowanych wyłącznie pod kątem skoków przez przeszkody. Marka Fly High Sporthorses Auction powstała w oparci o wiedzę wieloletnich hodowców oraz czynnych zawodników. Jej celem jest pomoc w znalezieniu koni, które w przyszłości będą błyszczeć na hipodromach nie tylko w Polsce ale i zagranicą.

 

W katalogu zimowej aukcji znajduje się 12 źrebiąt skokowych, jeden embrio transfer, a także dwie źrebne klacze z wyselekcjonowanych linii o wybitnym, skokowym pochodzeniu. Wszystkie konie dobrane są z typowo sportowych linii, z których wywodzą się konie już sprawdzone w sporcie.

 

Całą kolekcję otwiera ogierek URROCO RED WINE United Touch S x Cornet Obolensky x Mr. Blue. Jego ojciec, ogier United Touch S jest prawdziwą gwiazdą od samego początku: w 2014 podczas Korungu w Westfalii zdobył tytuł Prämienhengst, w 2015 podczas 30-dniowego ZT dla ogierów w Neustadt/Dosse otrzymał ocenę 10/10 za skoki luzem i tytuł najlepszego skoczka. Zachwyca swoją potęgą, elastycznością oraz swietnym galopem, który przekazuje potomstwu. Matka Urroco – klacz Delphine -pochodzi z linii żeńskiej wspaniałego sportowca i ojca koni sportowych, ogiera For Pleasure. Jej trzecia matka, klacz Gigantin jest matką ogiera For Pleasure.
Klacz Delphine ma dwóch udanych półbarci: NC Verso Red Wine po Vigo d'Arsouilles, który został sprzedany do stajni Paula Schockemohle (jako 8-latek startuje obecnie na poziomie 1.45 pod Enno Klaphake ) oraz Tambourine Red Wine po Toulon, uznany w Polsce, jest własnością SO Gniezno i jest dostępny dla hodowców.

 

Kolejną gwiazdą aukcji jest UGANDA HIPPICA Untouchable x Kannan GFE x Cassini II.
Ojciec Ugandy, Untouchable, to ogier niezwykle efektowny, prezentujący wybitny galop, szybkość oraz ogromne możliwości skokowe. Jego unikatowy rodowód łączy w sobie najlepsze europejskie linie koni skokowych. Jego ojciec, francuski ogier Hors la Loi II przez wiele lat odnosił sukcesy w konkursach Grand Prix pod Rodrigo Pessoa (BRA) oraz pod Hugo Simon (AUT). Również linia żeńska Untouchable pełna jest skokowych gwiazd, takich jak wybitny Heartbreaker (Peter Geerink, NED), czy siwy holsztyński Carthago (Jos Lansink). Od strony matki również wiele uznanych koni jak Kannan, Quidam de Revel czy Cassini II. Druga matka z powodzeniem startuje w zawodach międzynarodowych.
 

 

Warta  uwagi jest również kolejna klaczka z fanatstycznej linii żeńskiej ATLANTA HIPPICA Hippica Andiamo x Quidam De Revel x Baloubet Du Rouet
Matka Atlanty, Quintessence, to klacz o pochodzeniu skokowym najwyższej klasy. Jest córką ogiera Quidam de Revel, z matki po Baloubet du Rouet, który pod Rodrigo Pessoa trzykrotnie wygrał Puchar Świata, a w 2004 roku sięgnął po złoto Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Atenach. Ojcem Atlanty jest ogier Andiamo Hippica dość późno użyty w hodowli, jednak już na hipodromach zaczyna się pojawiać pierwsze potomstwo. Jest to między innymi wałach Santos Hippica dosiadany przez swojego właściciela Jarosława Skrzyczyńskiego.

 

Natępnym źrebakiem o mocno sportowym pochodzeniu jest URASCO RED WINE Untouched x Coriano x Caretino.
Ogierek z fantastycznym pochodzeniem - jego ojciec to nieodżałowany ogier Untouched, wschodząca gwiazda sportu i nadzieja zawodników: Nicka Skeltona, a następnie Bena Maher'a. Untouched odszedł nagle w wieku zaledwie 9 lat, w 2016 roku (doszedł do poziomu 1.60). Jego matka to klacz Cantate Touch, która także doszła w sporcie do najwyższych konkursów, tak samo jak jego druga matka, klacz Classic Touch, która wraz z Ludgerem Beerbaumem zdobyli indywidualnie olimpijski złoty medal. Matka Urasco klacz Santafee pochodzi z bardzo cennej linii żeńskiej, wspaniałego i bardzo dobrze znanego ogiera Berlin (startował na poziomie GP 1.60 pod Gerco Schroder). Jej matka Fiosa dała 4 potomstwa startujące na poziomie 1.50. Jest pełną siostrą klaczy Estia, która startowała do poziomu 1.55, jest matką ogiera Berlin oraz trzech innych uznanych synów, także sprawdzonych w sporcie.

Ich druga matka, klacz Ostia, znana także jako Frimella startowała w konkursach 1.60 

 

To tylko 4 z 13 źrebiąt dostępnych na aukcji, która rozpocznie się już w najbliższy czwartek o godz. 12 i potrwa do soboty do godz. 20.00

 

Link do kolekcji