10-letnia, gniada klacz Firebridge TAG zapisana do Księgi KWPN, dosiadana ostatnio przez Dawida Kubiaka najprawdopodobniej zmieni swojego jeźdźca. Wszystko wskazuje na to, że jej nowym jeźdźcem zostanie Milena Dobkowska.

 

 

Firebridge TAG to klacz, która urodziła się 12 marca 2010 roku w holenderskiej stajni E en I van Gorp. Jej ojcem jest Numero Uno (KWPN), a matką Skybridge (KWPN) po BROERE VDL CORLAND.

Międzynarodowy poziom klacz osiągnęła w 2017 roku, startując w konkursach 130 – 135 cm pod nederlandzką amazonką Hester Klompmaker. W kolejnym, 2018 roku jej jeźdźcem została kolejna amazonka z Niderlandów, Megan Laseur.

Od lata 2018 roku do jesieni 2019 roku nowym jeźdźcem klaczy została polska amazonka, Natalia Stefańska. Para ta startowała w konkursach 135 – 140 cm, prezentując wielokrotnie nie tylko dobre, stylowe przejazdy, ale również osiągając wysokie lokaty w konkursach. Tak było podczas zwodów Baltica w Ciekocinku latem 2018 i 2019  roku, Jakubowicach, Sopocie czy Michałowicach.

Od lata 2020 roku kolejnym jeźdźcem Firebridge TAG został Dawid Kubiak.

 

 

Para ta trzykrotnie wystartowała w konkursach, których wyniki zaliczane były do prestiżowego Longines Rankings. W lipcu, w Ciekocinku taki start przyniósł Dawidowi Kubiakowi punkty zaliczane do rankingu.  

 

Mój powrót do jeździectwa to bardzo świeża decyzja - podjęta na przestrzeni ostatnich paru tygodni. Przez prawie półtora roku w wyniku poważnej kontuzji sport zawiesiłam całkowicie. Firebridge to koń o wielkim potencjale i niesamowitej energii. Mam nadzieję, że stanie się wsparciem dla mojego podstawowego konia Zalvo. Jeżeli chodzi o plany startowe, to trudno jednoznacznie określić - decyzja została podjęta bardzo szybko i miałam okazję na tej klaczy jeździć tylko raz, jednak liczę, że pomoże mi ona w powrocie na najwyższe konkursy po długiej przerwie - powiedziała w krótkiej rozmowie Milena.