Od dzisiaj do soboty w Riyadh rozgrywane będą tegoroczne Finały Pucharu Świata w ujeżdżeniu i w skokach przez przeszkody.
 

 

W konkursach ujeżdżeniowych zobaczymy 17 par reprezentujących 12 państw. O swój szósty tytuł w karierze walczyć będzie Isabell Werth/GER, która po raz 25 startuje w Finale PŚ. Zmierzy się ona m.in. z Charlotte Fry/GBR, która startować będzie na ogierze Everdale. Do walki o czołowe miejsca z pewnością dołączą Patrik Kittel/SWE, Nanna Skodborg Merrald/DEN czy Matthias Alexander Rath/GER. Konkurs Grand Prix rozpocznie się o 12:15 (13:15 czasu lokalnego).

 

W pierwszym konkursie FPŚ w skokach przez przeszkody zobaczymy 34 pary. Jako pierwszy na parkur wjedzie Marcus Ehning na wałachu Coolio. Reprezentant Niemiec oraz Steve Guerdat/SUI będą mieli szansę wygrać Finał PŚ po raz czwarty w karierze. Obaj należą do pięcioosobowej grupy jeźdźców, która trzykrotnie wpisała się na listę zwycięzców - pozostali zawodnicy z takim dorobkiem to Meredith Michaels-Beerbaum/GER, Rodrigo Pessoa/BRA i Hugo Simon/AUT. W Riyadh wystartuje tez ubiegłoroczny zwycięzca – Henrik von Eckermann/SWE dosiadający wałacha King Edward. Konkurs szybkości rozpocznie się o godzinie 18:05.


 

Listy i wyniki: TUTAJ

Relacja: TUTAJ

 

 

Zdjęcia: FEI//Benjamin Clark Photography