Kolejne punkty kwalifikacyjne do Cavaliady Future rozdane. W Grand Prix JKS Przybyszewo bez niespodzianek.

HZODiM JKS Salio

Finałowy konkurs grupy A1, będący kwalifikacja do Cavaliady Future MINI zwyciężyła Kornelia Pawłowska na klaczy AT LAST RAVISHING RUBY zdobywając jednocześnie 20 pkt do rankingu Cavaliady. Na drugim miejscu w konkursie uplasowała się Matylda Szrajer na wałachu WOLLINGS LION KING, a trzecia w konkursie była Wiktoria Rembielińska i kuc SANTINO. Punkty rankingowe przyznawane są zawodnikom urodzonym w 2007 r. i później, do 16 miejsca każdego z konkursów kwalifikacyjnych.

W konkursie kwalifikacyjnym Cavaliady Future MIDI, rozgrywanym jako finał grupy A2, triumfowała Luna Kowalonek na BARSALINO, i tak samo jak w przypadku poziomu MINI, zdobyła ona 20pkt do rankingu. Druga w konkursie była Kornelia Jurasz na ROLEX 2. Na miejscu trzecim rywalizacje zakończyła Irena Bigaj na wałachu LOTOS. Konkurs rozegrano na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką, do której zakwalifikowało się aż 28 par.

Grand Prix grupy D i E z przeszkodami o wysokości 120 cm zakończyło się zwycięstwem Amelii Zubczyńskiej na ogierze TOUAREG. Zawodniczka jako jedyna ukończyła niełatwy parkur tego konkursu.

Finał rywalizacji Dzieci II na dużych koniach zwyciężyła Aleksandra Wypchło na wałachu BACO. Druga w konkursie była Maria Mordaka na klaczy FINLANDIA. Na miejscu trzecim uplasowała się Kuba Kraśko na wałachu ARMSTRONG. Cała trójka zawodników zaliczyła czyste przejazdy w przebiegu podstawowym, jak i rozgrywce.

Grand Prix kategorii Dzieci I na dużych koniach zwyciężyła Aleksandra Wypchło na wałachu ACANTUS DELLA CACCIA, która jako jedyna zachowała czyste konto w przejeździe podstawowym konkursu. Druga w konkursie była Maja Marchwicka na klaczy NIRMETTE. Na miejscu trzecim uplasowała się również Maja Marchwicka, tym razem na klaczy ROSA BELLA.

Finał Rundy Juniorskiej i Młodzieżowej rywalizacji na dużych koniach zwyciężyła Maja Marchwicka na wałachu SZAFIR M. Na miejscu drugim konkurs ukończyła Kaja Langer na klaczy ORIANA, a miejsce trzecie zajęła Gabriela Janiszewska na klaczy CIA MALICA.

W JKS Salio rozgrywane są jeszcze konkursy pocieszania dla każdej z kategorii.

HZO-B1* Leszno

Finał Małej Rundy 1 rozegrano na zasadach konkursu zwykłego. Zwyciężył Łukasz Brzóska na klaczy JERNILLA VDL. Zawodnik pokonał parkur bez zrzutek i w czasie lepszym o prawie 4s od plasującej się na drugim miejscu Vanessy Nowaczyk. Zawodniczka dosiadała klaczy U TERNA. Na miejscu trzecim rywalizację zakończył Jan Chrzanowski na wałachu NOW OR NEVER KDW Z.

Konkurs zwykły na poziomie klasy N, będący finałem Małej Rundy 2 zwyciężył Michał Jóskowiak na ogierze HUSH HUSH. Na miejscu drugim uplasowała się Dominika Luty na klaczy NUCIA. Trzeci w konkursie był Piotr Morsztyn na ogierze QUIDAM’S JOKER.

Dwufazowy konkurs Finału Średniej Rundy zakończył się zwycięstwem Michała Tyszko na wałachu NIVARO VAN DE CELIEBURG. Drugi w konkursie był junior Maximilian Parkitny na klaczy NOBILIS, a na miejscu trzecim uplasował się Hubert Polowczyk dosiadający ogiera ALO-VARO P.

W konkursie Grand Prix do rozgrywki zakwalifikowało się 6 zawodników. Najszybszy i bezbłędny był Jan Vinckier na klaczy CHAKALAKA 8. Przypomnijmy, że para ta zwyciężyła również wczorajszy konkurs Dużej Rundy, a w piątek uplasowali się na 2 miejscu. Niewiele wolniejszy, bo jedynie 0,05 setnych sekundy był Wojciech Dahlke na ogierze MAGNUM VAN DEN BISSCHOP D’15. Trzecie miejsce zajął Mateusz Tyszko na ogierze ZIROCCO AIR. Para ta również nie popełniła błędu w żadnym z konkursów DR rozgrywam w ten weekend w Lesznie.