Niedziela w Bogusławicach była dniem finałowym podczas Zawodów Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży. Wszyscy zawodnicy rywalizowali w konkursach zwykłych z rozgrywką. Późnym popołudniem obyły się również konkursy pocieszania.  

 

Finał grupy A-0 zakończył się zwycięstwem 9-letniego Stanisława Woźniaka, który zaliczył bezbłędny przejazd w konkursie podstawowym i rozgrywce. Zawodnik dosiadał doświadczonego kuca JARY.  

 

 

Finałowe zmagania grupy A-1 zakończyły się zwycięstwem Nel Skotarczak startującej na kucu PASJONATA PARYS.

 

 

Zwyciężczynią finały grupy A-2 została Kornelia Jurasz. Zawodniczka dosiadała ogiera ROLEX 2.

 

 

Kolejne zwycięstwo podczas tych zawodów odniosła Jagoda Kierznowska. Finałowy konkurs grupy C wygrała na ogierze NANDO SUPER. Miejsce drugie w tej rywalizacji wywalczyła Zofia Sondej na kucu MAKS. Trzeci czas rozgrywki, również bez punktów karnych na przeszkodach, uzyskała Marianna Dunajska na kucu MENTOS.

 

 

W konkursie finałowym grupy D bis triumfowała Luna Kowalonek na kucu BORSALINO. Zawodniczka uzyskała czas rozgrywki lepszy o ponad 4 s od zajmującej drugie miejsce Julii Ganowskiej. Ta amazonka startowała na kucu  NANDINA. Miejsce trzecie w tej rywalizacji zajęła Lena Róża Rybak-Massalska. Czysty przejazd w konkursie podstawowym, jak i w rozgrywce, zaliczyła na kucu  BELLYHANE FRADDY.

 

 

Konkurs Grand Prix grupy D i E zakończył się zwycięstwem Nadii Ambroziak na klaczy DŻARNA. Była to jedyna para która zachowała czyste konto w przebiegu podstawowym  konkursu. Miejsce drugie zajęła Dagmara Poleszak na kucu HAZELHORST’S DIAMO. Tej zawodniczce przydarzył się jeden błąd. Trzecią lokatę zajęła Emilia Pietrzak na klaczy TESTAROSSA. Ta para również zjechała z parkuru przebiegu podstawowego z jedną zrzutką.

 

 

W finale grupy Dzieci II i Rundy JM zwyciężyła Natalia Urbańska na małopolskim wałachu JUDSON. Zawodniczka uzyskała najlepszy czas rozgrywki spośród 11 jej uczestników. Miejsce drugie, również bez błędów na przeszkodach, ale z nieco gorszym czasem, zajęła Nell Sówka na klaczy szlachetnej półkrwi JURANDA. Na miejscu trzecim uplasowała się Ola Kasprzyszak i klacz rasy SP BASTYLIA.

 

 

Grand Prix Dzieci zakończyło się zwycięstwem Oliwii Ostrowskiej na wałachu szlachetnej półkrwi DIAMENT. Para ta miała jeden błąd w przebiegu podstawowym konkursu. Miejsce drugie zajął Olaf Rynowiecki na wałachu rasy SP EFRON. Zawodnik zjechał z parkuru z wynikiem 15 pkt karnych. Trzecim zawodnikiem w konkursie był Jakub Hudzik startujący na wielkopolskim wałachu BARBADOS. Niestety ta para została wyeliminowana w przebiegu podstawowym.

 

 

W finale Rundy Juniorskiej i Młodzieżowej wystartowała tylko jedna zawodniczka. Była to Emilia Pietrzak dosiadająca klaczy rasy SP SEPHORA MZ. Para zjechała z parkuru z wynikiem 0 pkt karnych.