Po raz drugi z rzędu w finale Lövsta Top 10 Dressage zwyciężyła Jessica von Bredow-Werndl.

 

Kilka tygodni temu podczas zawodów PŚ w Lyon reprezentantka Niemiec pokazała swój nowy program Freestyle. Wczoraj w Sztokholmie jechała go po raz drugi na zawodach i nie wszystko poszło tak jak miało być.

Początek przejazdu był bardzo dobry i czułam się bardzo pewnie. Ale w pewnym momencie zagalopowałam na złą nogę i trochę się pogubiłam. Szczerze mówiąc już dawno nie miałam takiego uczucia na czworoboku i to spowodowało dwa kolejne małe błędy. Ta sytuacja była dobrym przypomnieniem, że podczas przejazdu trzeba się skupić w 100%. Zapamiętam to na przyszłość na pewno.” – powiedziała Jessica von Bredow-Werndl. Jej przejazd na klaczy TDF Dalera BB oceniony został przez sędziów na 88,760%.

 

 

Tak jak w konkursie Grand Prix na miejscu drugim znalazła się Isabell Werth/GER dosiadająca ogiera DSP Quantaz. Pomimo błędu w zmianach zawodniczka była bardzo zadowolona z tego jak zaprezentował się jej koń. „Takiego uczucia na nim nie miałam chyba jeszcze nigdy.” – powiedziała po przejeździe, który został oceniony na 85,360%.


Na miejscu trzecim uplasował się reprezentant gospodarzy Patrik Kittel na wałachu Touchdown. Ta para otrzymała od sędziów 83,660%.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: Roland Thunholm/SIHS