Sezon otwarty dobiega końca, ale zanim na dobre przeniesiemy się do hali, czeka nas jeszcze finał rozgrywek Longines FEI Jumping Nations Cup, który już w najbliższy weekend w Barcelonie. Powalczą ci najlepsi z całego świata, a całość będzie można wygodnie oglądać na platformie ClipMyHorse.Tv


Już w czwartek Real Club de Polo w Barcelonie przywita 14 drużyn z całego świata, które przez cały sezon walczyły o prawo startu w finale tych niezwykle prestiżowych rozgrywek. Warto przypomnieć, że gospodarzem jednego z przystanków Longines FEI NC od kilku lat jest CSIO5* w Sopocie. W tym roku zwyciężyli tam Niemcy, którzy również powalczą w finale. W zeszłym roku w Barcelonie najlepsi byli Holendrzy, a z tegorocznym, bardzo mocnym składem, walka z tą drużyną ponownie nie będzie łatwa. Rozgrywki Pucharu Narodów toczą się przez cały sezon nie tylko w Europie, ale też na całym świecie. Prawo startu w regionie Ameryki Południowej zdobyły reprezentacje Argentyny i Brazylii, a z Ameryki Północnej wystartuje Kanada i Meksyk. Co ciekawe, zabraknie w Barcelonie teamu USA. Pozostałe miejsca zajmują kraje z EUD1 czyli Belgia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Holandia, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria oraz, jako gospodarze, Hiszpania.


Wyjątkowo silną reprezentację wystawiła Szwajcaria. W teamie wystartują Martin Fuchs, Steve Guerdat, Pius Schwizer, Edouard Schmitz i Niklaus Rutschi. Ten kraj, mimo wielu medali i
sukcesów na koncie swoich reprezentantów, nie ma jeszcze w kolekcji zwycięstwa w finale rozgrywek Pucharu Narodów. Tej ekipie z pewnością przyświeca także bardziej długofalowy cel, jakim jest zdobycie kwalifikacji na IO w Paryżu w 2024 roku, a miejsce jest tylko jedno - dla zwycięzców. O takiej kwalifikacji myślą prawdopodobnie również zespoły Argentyny, Belgii, Brazyli, Kanady, Meksyku i Norwegii. Pozostałe ze startujących ekip bilet do Paryża zdobyły podczas niedawnych MŚ w Herning. Stawka w Barcelonie jest zatem niezwykle wysoka, więc można spodziewać się też wyjątkowo zaciętej rywalizacji, a ta rozpocznie się już w czwartek.


W czwartek o 14:00 na parkurze zameldują się wszystkie reprezentacje startujące w Barcelonie. Najlepszych 8 zespołów z tego konkursu stanie do ostatecznej walki w niedzielnym, rozstrzygającym konkursie finałowym. Sześć pozostałych będzie miało szansę zmierzyć się z konkursem pocieszenia Challenge Cup w sobotę. Longines FEI Jumping Nations Cup Final to zawody rangi CSIO5*, w trakcie których rozgrywane będą też konkursy indywidualne oraz zawody CSI1*. W tych ostatnich będziemy mieli także drobny polski akcent. W CSI1* wystartuje Julia Stolarczyk Okarma, 14-letnia zawodniczka na co dzień mieszkająca w Hiszpanii. W planie, oprócz konkursów NC, są jeszcze cztery inne, z których trzy zaliczane będą do Światowego Rankingu. Łączna pula nagród dla tego wydarzenia to 1 750 000 EUR, z których 1 250 000 przypada na niedzielny finał Pucharu Narodów.


Wszystkie konkursy oglądać będzie można na żywo na platformie ClipMyHorse.Tv. Wygodnie, z własnego fotela, przed telewizorem, czy pomiędzy treningami, na telefonie, można śledzić najlepszych na świecie i dowiedzieć się która z nacji stanie na najwyższym stopniu podium i zdobędzie tytuł najlepszego zespołu tego sezonu. Relacja rozpoczyna się w czwartek o 9:30 od konkursu 145 cm CSIO5*. Później tego dnia, o 13:50 wystartuje transmisja z pierwszego konkursu NC. Konkurs pocieszenia Challenge Cup zaplanowany jest na sobotę o 20:50, a ostateczny finał obejrzymy w niedzielę od 14:50.


Relacja: TUTAJ
Wyniki: TUTAJ

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.