Zwycięstwem Charlotte Fry zakończył się konkurs Grand Prix, który miał ustalić kolejność startów w piątkowym GP Freestyle.
 

 

Reprezentantka Wielkiej Brytanii Charlotte Fry z pewnością zaliczana jest do ścisłego grona faworytów do zwycięstwa w tegorocznym Finale Pucharu Świata w ujeżdżeniu. I to co zaprezentowała na czworoboku razem z 15-letnim ogierem Everdale w dużym stopniu to potwierdziło. Sędziowie byli zgodni, że ich przejazd był najlepszym jaki dzisiaj można było zobaczyć w Riyadh i ocenili go na 75,388%.

 

CHARLOTTE FRY i EVERDALE 

 

Everdale bardzo lubi takie areny jak tutaj. Co prawda czasami za bardzo się ekscytuje, jednak dzisiaj tak się nie stało. To dla mnie zaszczyt, że mogę na nim startować na takich zawodach i moim zdaniem tworzymy zgrany duet. I chyba widać jak wiele radości sprawiają nam nasze przejazdy – powiedziała Charlotte Fry.

 

Wideo Charlotte Fry i Everdale : TUTAJ


 

Na miejscu drugim sklasyfikowany został Patrik Kittel/SWE dosiadający wałacha Touchdown. Para ta uzyskała wynik o ponad 2% niższy niż zwyciężczyni – 73,292%. Ale zawodnik był bardzo zadowolony z tego co zaprezentował na czworoboku. I liczy, że w piątkowym GP Freestyle pojedzie jeszcze lepiej.

 

PATRIK KITTEL i TOUCHDOWN

 

Touchdown był trochę zestresowany podczas treningów w poprzednich dniach. Ale to dlatego, że wokół areny trwały jeszcze różnego rodzaju prace. Ale dzisiaj poradził sobie z emocjami bardzo dobrze i mieliśmy praktycznie bezbłędny przejazd. Dobrze, że mamy jeden dzień przerwy to pozwoli mi trochę odetchnąć i się uspokoić. Wiem, że Touchdwon zawsze daje z siebie wszystko, to koń na którym można polegać.

 

Miejsce trzecie zajęła Nanna Skoborg Merrald/DEN na ogierze Blue Hors Don Olymbrio, której przejazd oceniono na 72,904%. 

 

NANNA SKODBORG MERRALD i BLUE HORS DON OLYMBRIO

 

Niestety mieliśmy drobne błędy ponieważ Don Olymbrio był za bardzo podekscytowany startem. I szczerze mówiąc trochę mnie to zaskoczyło, zazwyczaj nie zwraca uwagi na to co jest poza czworobokiem. Jestem bardzo zadowolona z naszego przejazdu i mam nadzieję, że w piątek nie popełnimy już żadnego błędu.


Niespodzianką było zajęcie 4 miejsca przez Isabell Werth/GER. Pierwsza część jej przejazdu na ogierze DSP Quantaz była bardzo dobra i oceny wskazywały, że to właśnie ona może zwyciężyć. Niestety zmiany co dwa tempa były całkowicie nieudane, kolejny błąd miał miejsce w zmianie na linii środkowej. I niemiecka multimedalistka tym razem musiała zadowolić się wynikiem niższym niż oczekiwała – 72,236%. Na 5 pozycji uplasował się debiutujący w Finale PŚ Raphael Netz/GER dosiadający wałacha Great Escape Camelot – 72,003%.


 

Konkurs Grand Prix Freestyle odbędzie się w piątek o godzinie 16:15. Wystartuje w nim 15 par, które walczyć będą o zwycięstwo w tegorocznym Finale Pucharu Świata. Do tego konkursu nie zakwalifikowały się Alisa Glinka/MDA, która na ogierze Abercrombie uzyskała wynik 62,873% oraz Thamar Zweistra/NED, która została wyeliminowana z powodu „blood rule”. Podczas kontroli po przejeździe stewardzi zauważyli obtarcie od nachrapnika co zostało zinterpretowane jako rana i było podstawą do eliminacji holenderskiej pary.


 

Wyniki: TUTAJ


 

Zdjęcia: FEI/Martin Dokoupil