W kategorii par zwyciężył Marcin Kilańczyk (luzak - Magdalena Jankowska) Konie to Mahab i Sorento – BKL Bełchatów (55 pkt). Drugi był Bartłomiej Kwiatek z parą Sonet i Jack Daniells (52,5 pkt). W pierwszej trójce zmieścił się nasz sąsiad z Czeskiej Republiki Libot Kurka (Jim i Denny) 25,5 pkt. Zawodnik który reprezentował kilkakrotnie reprezentował Czechy na Mistrzostwach Świta zaprzęgów jednokonnych.
Zwycięzcą kategorii singli kuców została, młoda, ale już bardzo doświadczona zawodniczka Weronika Piotrowska z Leszkiem Piotrowskim i uroczym walijskim PL Nemo z KJ Milord. W parach pierwsze miejsce zajął debiutujący w tej dyscyplinie Marek Morawiec z Kingą Mazurek i parą hucułów Wars i Ormianka.

Zwycięzcy otrzymali główne nagrody, którymi były vouchery na weekend w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w ekskluzywnym hotelu Bohema.
Pozostali zawodnicy odebrali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmą Over Group, Polski Związek Jeździecki i Jeździecki Klub Sportowy Jagodne.

Na zakończenie chciałem podziękować wszystkim zawodnikom i luzakom za udział w tegorocznym pucharze, bo nie łatwo jest trenować powożenie w późno – jesiennych okolicznościach przyrody. Zimno, ciemno, konie w długiej sierści itd, a mało kto dysponuje krytą ujeżdżalnią o dużych wymiarach, więc tym większe słowa uznania dla prawdziwych pasjonatów tej dyscypliny.

Dziękuję również szefowi Wrocławskich Torów Wyścigów Konnych, Panu Jerzemu Sawce za pomoc w organizacji kolejnych już zawodów w powożeniu na Partynicach. Przypomnę, że Jerzy Sawka jest aktualnym V-ce Mistrzem Polski Dziennikarzy w powożeniu zaprzęgami konnymi. Tytuł ten wywalczył na tegorocznym Media Driving Cup Jagodne 2013.

Do zobaczenie za rok na czwartym HPP 2014.