Amadeus Horse Indoors CSI4*/CSIU25/CSIJ


Bardzo dobrze radzą sobie reprezentanci Polski za granicą. Formą błyszczą szczególnie zawodnicy młodego pokolenia.

Podczas zawodów Amadeus Horse Indoors w Salzburgu kolejne międzynarodowe sukcesy odnosi Andrzej Opłatek. Na 8-letnim wałachu CONTHINDER zwyciężył w finale European Youngster Cup U25. Był jedynym zawodnikiem zachowującym czyste konto, nie tylko w przejeździe podstawowym, ale również w rozgrywce. Konkurs finałowy zaliczany był do rankingu Longinesa, a przeszkody miały wysokość 155 cm.

 

Z kolejnych sukcesów może się cieszyć również Laura Kłapińska. Dosiadając wałacha Zazou Szumawa wygrała konkurs finałowy Małej Rundy Juniorskiej. Cieszy forma tej pary, szczególnie, że zawodnicza dosiada tego konia dopiero od niedawna.

 

Autorką kolejnego zwycięstw dla Polski w ramach CSIJ była Aleksandra Kierznowska. Razem z klaczą KWPN BADORETTE zwyciężyły w Grand Prix Juniorów. Konkurs zwykły z rozgrywką rozegrano na przeszkodach o wysokości 140 cm, a nasza reprezentantka nie popełniła błędu w żadnym z przejazdów. W tym samym konkursie Laura Kłapińska na wałachu CAPTAIN miała jeden punkt karny i zajęła 5 miejsce. Olga Skrobacz na QUINCY miała jeden błąd w przejeździe podstawowym.

 

Andrzej Opłatek nie zwolnił tempa. W wieczornym konkursie 1.55 m w ramach CSI4*, dosiadając wałacha STAKKATAN, po bezbłędnym przejeździe podstawowym zakwalifikował się do rozgrywki. Tam również nie popełnił błędu, a uzyskany czas pozwolił mu na zwycięstwo w konkursie. W tej samej rywalizacji Wojciech Wojcianiec na Chintablue miał jeden błąd w przejeździe podstawowym.

 

Sentower Park CSI2* X-Mas Tour 2019

 

Na zawodach międzynarodowych w belgijskim Opglabbeek dobrze radzi sobie Sophie von Werner. W dzisiejszym konkursie dwufazowym 120 cm zaliczyła czyste przejazdy na dwóch koniach: wałachu zangersheide NERO DE PUUVIL Z oraz holsztyńskiej klaczy DOLORES II. W konkursie 135 cm na wałachu KWPN BINK miała dwa błędy.

 

fot. Daniel Kaiser / amadeushorseindoors.at