Najważniejszym sobotnim konkursem podczas zawodów CSI w Michałowicach był Finał Złotej Rundy.

O tym kto z nim zwycięży miała zadecydować rozgrywka. A do niej zakwalifikowały się 4 pary, które pokonały parkur o wysokości 140 cm bezbłędnie. Zwyciężył Łukasz Wasilewski na wałachu Hellum H&H, który przejechał bezbłędnie w czasie 30,36 s. Na miejscu drugim uplasowała się juniorka Natalia Stefańska na klaczy Vallana (0/32,85) a trzecie miejsce zajął Krzysztof Gozdek na Kapsones W (0/32,88). Najszybszy czas w rozgrywce uzyskał Andrius Petrovas/LTU na wałachu Kendis, ale nłąd na ostatniej przeszkodzie dał mu 4 miejsce w klasyfikacji (4/29,05).

Konkurs dużej rundy CSI1* rozgrywany był na wysokości 130 cm. Bezbłędnie parkur pokonało 10 par a najlepszy czas należał do Darii Kobiernik na klaczy Venus, której pokonanie trasy zajęło 59,26 s. Ponad trzy sekundy dużej między celownikami spędził Markus Saurugg/AUT dosiadający wałacha Igor. Czas 62,89 s dał mu drugie miejsce w klasyfikacji. Na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Szurman na klaczy Hitch (0/64,77).

W konkursie Medium Round 120 cm CSI1* dzisiaj najlepszy okazał się 14-letni Kevin Pszowski, który na wałachu Jacobson jako jedyny zszedł poniżej 60 sekund pokonując parkur bezbłędnie w czasie 58,69 s. Druga w klasyfikacji była Rikke Andersen/DEN na klaczy Tomba la Bomba US, która pomiędzy celownikami spędziła 61,09 s. Niewiele wolniejszy był Mikołaj Szurman na klaczy Make a Mess. Ten zawodnik uplasował się na trzeciej pozycji.

Konie 5-letnie zmierzyły się ze sobą w konkursie finałowym. A był on rozgrywany jako dwufazowy o wysokości 120 cm. Tak jak wczoraj zwycięstwo odniósł Szymon Stasiak na wałachu Arthur C Z (Aganix du Seigneur – Orlando), który pokonał obie części konkursu bezbłędnie a w drugiej uzyskał czas 25,38 s. Miejsce drugie zajął Alexander Ofner z Austrii na wałachu United Uno (0/26,19) a trzeci był Sławomir Uchwat na Manchester (0/27,12).

W konkursie dla koni w wieku 6 i 7 lat ponownie najlepszy okazał się Angelos Touloupis/GRE na ogierze Kanthago de Revel. Para ta wygrała również piątkowy konkurs a przypomnijmy, że również podczas pierwszego tygodnia zawodów w Michałowicach plasowała się w czołówce konkursów. Miejsce drugie zajęła Rikke Andersen/DEN na klaczy Twilight natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Grzelczyk dosiadający klaczy Diatendra.

Konkurs Small Round 110 cm wygrał zawodnik z Ukrainy Albert Yakymov. Startował na ogierze OSKAR II PKZ. Miejsce drugie zajęła Agnieszka Olszewska na klaczy Tajna a trzecia była Martyna Obrocka na Don Vito.