Sukces w Belgii odniosła dzisiaj młoda zawodniczka Juliana Suska. Wygrała finałowy konkurs CSIYH dla koni 7/8-letnich pozostawiając w tyle m.in. byłego Mistrza Europy Rolfa-Görana Bengtssona.

CSI2* Azelhof, Lier (BEL)

W sobotę po raz pierwszy w ten weekend wysłuchaliśmy hymnu Polski na zagranicznej arenie. To za sprawą zwycięstwa Juliany Suskiej w finałowym konkursie CSIYH dla 7/8-latków. Zawodniczka dosiadała hanowerskiej klaczy NIGIRI. Lepsza była m.in od byłego Mistrza Europy Rolfa-Görana Bengtssona (SWE), który zajął miejsce drugie. Młoda Polka pokonała ten parkur bezbłędnie też na swoim drugim koniu, holsztyńskiej klaczy CASCADEUCE (17 miejsce). 12 pkt karnych w drugiej fazie tego konkursu miał Michał Kubiak na klaczy rasy SP FLORYDA. Kolejny dobry przejazd w konkursie dla młodych koni odnotował też Dawid Kubiak. Dzisiaj na 6-letnim wałachu rasy KWPN LIKE A DIAMOND JR nie miał błędów i uplasował się na 13 miejscu. Jeden błąd w tym konkursie miała Gloria Ciba na wałachu rasy KWPN LAUDER'S SMH

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI3* MET Oliva Nova (ESP)

W Olivie rozegrano dzisiaj bardzo trudny konkurs 150 cm LR, do rozgrywki którego zakwalifikowały się tylko trzy pary. W konkursie wystartowało dwóch polskich zawodników. Jeden błąd w przebiegu podstawowym miał Jacek Polikowski startujący na meklemburskim wałachu LECTOR. Z dobrym czasem uplasowali się na 11 miejscu. Mikołaj Barański i wałach rasy KWPN FREIHERR zostali z tego konkursu wyeliminowani.

Pozostałe starty również niestety nie należały do udanych. W konkursie 140 cm na wałachu rasy SF DANDY D’ARMOR Mikołaj Barański miał 8 pkt karnych. W innym konkursie na tym samym poziomie, w starcie na wałachu rasy KWPN JUGGLE BARAKA, zawodnik miał tych punktów 12. Na tym samym parkurze Mściwoj Kiecoń i oldenburski CICERO mieli dwa błędy, a na klaczy CLEANY VD KATTEVENNEN Z zawodnik zrezygnował z kontynuowania przejazdu. Jacek Polikowski wystartował jeszcze w konkursie 130 cm na holsztyńskim wałachu CASSALITO, gdzie mieli jeden błąd.

CSI2* Peelbergen (NED)

Maria Brańka-Borja wystartowała dzisiaj jedynie w konkursie 120 cm na holsztyńskiej klaczy CAMILLA 139. Parkur pokonały bezbłędnie i uplasowały się na 15 miejscu. Starty Olgi Skrobacz nie poszły niestety po myśli zawodniczki. Na westfalskim ogierze CORNET CROWN w konkursie 120 cm miała 32 pkt karne. Na hanowerskim wałachu QUINCY została wyeliminowana z konkursu 130 cm.