Już w czwartek w Baborówku spotkają się najlepsi w konkurencji WKKW. Te zmagania na żywo transmitować będzie zespół Świata Koni. W corocznych Derbach Hamburga walczyć będą zawodnicy ujeżdżenia i skoków przez przeszkody. Rywalizację w dwóch konkurencjach oglądać będziemy też w Monachium. W obu lokalizacjach startować będą polskie amazonki.  

 

 

CCI4* Festiwal Jeździecki Baborówko (POL)

Wydarzenie na skalę światową, bo to jedne z 10 najwyżej dotowanych zawodów WKKW w sezonie. Zorganizowane w polskim Baborówku, do którego w tym roku przyjedzie ponad 160 zawodników i ponad 300 koni. Wśród nich aktualny nr 2 rankingu FEI Michael Jung (GER), jego koleżanka z reprezentacji, złoto medalista IO z Tokio Julia Krajewski czy reprezentantka Szwecji Sara Algotsson Ostholt, srebrna medalistka IO z Londynu. Obok nich w konkursach startować będzie też najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu FEI Mateusz Kiempa, uczestniczka IO Joanna Pawlak czy Paweł Warszawski. Wszyscy, dzięki wsparciu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, walczyć będą o łączną pulę nagród w wysokości 500 000 PLN. Zespół Świata Koni zrealizuje transmisję ze wszystkich dni zawodów, rozpoczynając od czwartkowej próby ujeżdżenia, aż po ostatnią, niedzielną próbę skoków przez przeszkody. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI4*/CDI4* Hamburg Jumping and Dressage Derby (GER)

To będzie niezwykle pracowity weekend w Hamburgu. Prawdopodobnie z tego powodu rozpocznie się on już w środę. W tym roku na legendarnym placu Derby Park w Klein Flottbek spotkają się nie tylko zawodnicy CSI4* w ramach którego rozegrany zostanie jeden z najbardziej widowiskowych konkursów skoków, Derby Hamburga, ale też zawodnicy CDI4* oraz zawodnicy prestiżowego cyklu Longines Global Champions Tour. Same Derby Hamburga to przede wszystkim konkurs skoków przez przeszkody z elementami terenowymi, ale konkurs Derby rozgrywany jest też w ramach CDI4*, a tu największym utrudnieniem będzie zamiana koni w programie GP. Na parkurze zobaczymy czołówkę światowych skoków - Ludgera Beerbauma (GER), Harrego Charlesa (GBR) czy Marcusa Ehninga (GER). Wśród nich wystartuje także Polka, Cassandra Orschel. Przez 5 dni rozegranych zostanie aż 11 konkursów zaliczanych do LR, a łączna pula nagród to prawie 900 000 EUR. Na ClipMyHorse.Tv dostępna będzie realcją z konkursów CSI4* oraz CDI4* i rozpocznie się już w środę o 8:15.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CDI5/3* München International (GER) 

Monachium to kolejne z niemieckich miast które w tym tygodniu postawiło sobie bardzo ambitny cel, jakim jest jednoczesna organizacja międzynarodowych zawodów w skokach i ujeżdżeniu. Tu na pierwszy plan wychodzi ujeżdżenie. Najtrudniejsze konkursy będą miały rangę CDI5*, dlatego na listach startowych możemy spodziewać się naprawdę znanych nazwisk. I tak też będzie. Na zawody zgłosili się m.in Isabell Werth (GER), Helen Langehanenberg (GER) czy Benjamin Werndl (GER). Tu również będziemy mieli swoją reprezentantkę. Z czworobokami w Niemczech zmierzą się Aleksandra Szulc i siwy Breakdance. Konkursy skoków przez przeszkody będą miały rangę CSI2*, ale zaplanowano aż 3 konkursy zaliczane do LR, w tym jeden, bardzo ciekawy, konkurs z rundą zwycięzców. Te zawody, wraz z relacją, rozpoczną się w czwartek, punktualnie o 8:00. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


Bardzo dynamicznie rozwija się też sezon Pucharów Narodów. W tym tygodniu będzie można oglądać relację z dwóch takich wydarzeń. W Houghton Hall w Wielkiej Brytanii powalczą drużyny w Pucharze Narodów WKKW.  W Lizbonie zorganizowano kolejną z eliminacji EEF Series NC, która zadecyduje kto zdobędzie punkty i przybliży się do walki w półfinale i finale serii, a także, z kim prawdopodobnie walczyć będzie Polska we wrześniu w Warszawie. Oprócz tego oglądać będzie można CSI4* z Belgii, CSI2* z Holandii, zawody CVI w Lier czy kwalifikacje do PŚ z RPA. 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom w kraju i poza jego granicami. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.


Pełna lista relacji TUTAJ