Konkurs Speed & Music zaliczany do grupy D światowego rankingu drugi raz z rzędu wygrał Felix Hassmann z Niemiec na Sl Brazonado. Drugie miejsce po fenomenalnej jeździe zajęła Natalia Czernik na Everdi. Trzeci był Jur Vrielling (NED) na Dallas VDL.

 

W widowiskowym konkursie szybkości Speed & Music pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, pod patronatem medialnym Radia ESKA wystartowało 40 par. Natalia Czernik, która na Everdi wystartowała jako 4, utrzymywała prowadzenie przez większość konkursu i wydawało się, że już nikt nie pobije tego wyniku. Przedostatnia, zeszłoroczna zwycięska para konkursu Speed & Music Felix Hassman na Sl Brazonado mimo jednej zrzutki, ale dzięki szybkiej, krótkiej i płynnej jeździe, sięgnęła po ponowne zwycięstwo.

 

 

To był konkurs na światowym poziomie. Nie mogę uwierzyć, że udało mi się go ponownie wygrać. Miałem wielu, bardzo dobrych rywali, co sprawiało, że była to dla mnie jeszcze lepsza zabawa. Jutro start w Grand Prix, gdzie mam nadzieję na bezbłędny przejazd – powiedział Felix Hassmann.

 

Wyniki - TUTAJ

 


Drugi konkurs pierwszej eliminacji Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi o nagrodę Mercedes-Benz Duda-Cars, pod patronatem firmy Agros wygrał Piotr Mazurek. Po wczorajszym zwycięstwie Adriana Kostrzewy, to właśnie ta dwójka zajmuje ex aequo pierwsze miejsce w rankingu HPP. Trzeci jest Ireneusz Kozłowski, a czwarty Wiesław Sadowski i Krzysztof Maciak.

 

 


Sztafetę CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol wygrała drużyna w składzie Nel Skotarczak na Frankenhoeh’s Mylord, Hanna Kuczkowiak na Wrangler Forest i Dawid Skiba na Santorini L.

 

 


Rywalizacja w konkurencji paraujeżdżenie zakończona. Na najwyższym stopniu podium stanęła Monika Bartyś na koniu Caspar. Srebro wywalczyła Magdalena Cycak, która dziś na Sybilla miała miejsce pierwsze. Brązowy medal trafił do Bartosza Kabacińskiego i konia Alians.

 


Konkurs Intermediate I wygrała Sandra Sysojeva na Furst. Drugie miejsce zajęła Magdalena Zalewska na Quintessenz Sas, a trzecie Agnieszka Wiśniewska na Tara.

 


Konkurs finałowy średniej rundy 145 cm zaliczany do światowego rankingu, o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pod patronatem medialnym magazynu Wprost zakończył się zwycięstwem drużynowej brązowej medalistki mistrzostw Europy roku 2015 - Janiki Sprunger ze Szwajcarii.

 


Do średniej rundy pierwszego dnia przystąpiło blisko 100 zawodników. Dziś w finale zobaczyliśmy 48 najlepszych. Parkur podstawowy konkursu zaliczanego do światowego rankingu bezbłędnie pokonało 17 par. Tym samym żeby wygrać, w rozgrywce trzeba było podjąć duże ryzyko. Zdecydowanie najlepiej poradziła sobie Janika Sprunger na wałachu Little Magic D’asschaut.

Drugie miejsce ze stratą 1,15 sekundy zajął wicemistrz Polski Michał Kaźmierczak, który dosiadał mało doświadczonej klaczy Dame De Pique. Trzeci był drużynowy mistrz świata Jur Vrieling (NED) na Fiumicino van de Kalevallei.

 

 

Czwarty był Krzysztof Ludwiczak na 7-letnim koniu Diaroubet. Dobrze spisali się też inny Polacy: 9 miejsce zajął Kamil Grzelczyk na Mister dr Heigl, 12 miejsce Maksymilian Wechta na London i 13 Cassandra Orschel na Cookie B.

 


Wyniki - TUTAJ

 


Pierwsza eliminacja CAVALIADA Future rozegrana. W kategorii MINI zwyciężyła Kornelia Pawłowska na At Last Ravishing Ruby. Drugą pozycję zajęła Natalia Głowacz na Szamanie, a trzecią Nell Sówka na S-Piorun.

 

 

Najlepsza w kategorii MIDI okazała się Paulina Pellowska na Jowiszu. Druga była Luna Kowalonek na Borsalino, a trzecia Julia Ganowska na Tiffany.

 

 


Sobotę na arenie A otworzył finał Dużej Rundy CSI1* o nagrodę firmy Agro-Handel, pod patronatem medialnym portalu EQUISTA.PL. W konkursie wystartowało 69 par. Najlepszy okazał się Andrei Shalohin (POL) na Farley. Drugie miejsce zajął Marek Wacławik (POL) na Coriway, a trzecie Oliwia Kosmol (POL) na Fereusa.