Ogromne kłopoty ma rodzina wenezuelskiego zawodnika Emanuela Andrade.

 

Według informacji opublikowanych na stronie Miami Herald, posiadłość znajdująca się w Wellington/Floryda, która należy do ojca zawodnika, Alejandro Andrade, została zajęta przez agentów federalnych. Wszystkie konie (mówi się o 17) zostały przewiezione w nieznane miejsce. Alejandro Andrade na początku tego roku przyznał się do stawianego mu zarzutu prania „brudnych pieniędzy”, ale jest on także oskarżony w innej podobnej sprawie oraz o korupcję. Wyrok ma zapaść 27 listopada.

 

Alejandro Andrade przyznał, że otrzymał 1 miliard dolarów łapówki od właściciela sieci telewizyjnej Globovision, Raula Gorrina. Pieniądze te zostały wydane m.in. na nieruchomości, pojazdy, konie, samoloty i konta bankowe. Wkrótce nieruchomości maja być wystawione na sprzedaż. Prawdopodobnie w późniejszym czasie odbędą się tez licytacje koni i pozostałych rzeczy należących wcześniej do rodziny Andrade.

 

Wśród koni skonfiskowanych przez FBI znajduje się ogier Hardrock Z, na którym 22-letni obecnie Emanuel Andrade startował w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i na Mistrzostwach Świata w Caen. Inne konie to: Bonjovi, Anastasia Du Park, Clouwni, Cortina 186, Ricore Courcelle, Tupac Van De Vrombautshoeve 2, Tinker Bell a także wyhodowany przez Sandrę Piwowarczyk wałach Boy IV (Sandro Boy – Lansing).

 

 

 

Kiedy i gdzie odbędzie się licytacja koni jeszcze nie wiadomo.

Źródło: Miami Herald 

Zdjęcie: Stefano Grasso/GCL