Dwie imprezy o randze CSI3* odbywały się w miniony weekend w USA.

 


Najważniejszym konkursem drugiego tygodnia zawodów Winter Equestrian Festival w Wellington było Grand Prix. A zwycięstwo w nim odniósł Kent Farrington/USA dosiadający 10-letniego wałacha Landon (Comilfo Plus – Quadrillo). I to on otrzymał największą część z puli 140 000$ przeznaczonej na nagrody. Pięć par zakwalifikowało się do rozgrywki, cztery z nich nie miały błędów. Farrington ukończył swój przejazd w czasie 39,30 s i tego wyniku nie zdołał nikt pobić.

Landon jest koniem z bardzo dobrym, dużym galopem. Jest też bardzo silny i ostrożny. To jest pierwszy konkurs Grand Prix, w którym zwyciężył. Mam grupę młodszych obiecujących koni i cieszę się na kolejne miesiące z nimi. – powiedział Kent Farrington.

Miejsce drugie w konkursie zajął Daniel Coyle/IRL na ogierze Gisborne VDL, który ukończył swój przejazd w czasie 40,05 s. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: Tanimara Macari /MEX na klaczy IB Chica (0/44,49 s), Charlotte Jacobs/USA na klaczy Edocenta (0/45,92 s) i Laura Kraut/USA na wałachu Calgary Tame (4/42,04 s). Jeden błąd w parkurze podstawowym miał Ben Maher/GBR na wałachu Exit Remo i para ta zajęła 10 miejsce.

 

Kent Farrington i Landon  

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: Sportfot

 

Kolejny konkurs podczas zawodów w Thermal wygrał Gregory Wathelet. Do rozgrywki konkursu Grand Prox zakwalifikowały się 4 pary. Reprezentant Belgii dosiadający wałacha Clarity ukończył ją bez błędów w doskonałym czasie 39,47 s.

Jechałem jako ostatni i mogłem zobaczyć wcześniejsze przejazdy. Na tym koniu nie przejechałem jeszcze zbyt wielu rozgrywek, nie jest on też najszybszy. I być może trochę za dużo zaryzykowałem, ale ostatecznie to się opłaciło. – powiedział po swojej wygranej Gregory Wathelet. I było to jego szóste zwycięstwo w Thermal odniesione podczas dwóch tygodni zawodów. Teraz przed końmi i zawodnikami tydzień przerwy os startów.

Drugą parą, która w rozgrywce nie miała błędów była Ali Ramsay/CAN na klaczy Bonita VH Keizershof Z, która z czasem 42,59 s. Po jednej zrzutce mieli natomiast Lorcan Gallagher/IRL na Copycat (4/42,17 s) i Mavis Spencer/USA na Carissimo (4/42,92 s).

 

Gregory Wathelet (BEL) i Clarity 

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: High Desert Sport Photo