Madryt ponownie okazał się bardzo szczęśliwy dla Juliena Epaillarda, który powtórzył swój sukces z ubiegłego roku.

I tak jak rok temu Julien Epaillard wygrał zarówno piątkowy konkurs kwalifikacyjny jak i niedzielny Puchar Świata. Różnica jest taka, że w 2021 roku dosiadał wałacha Billabong du Roumois (teraz na tym koniu jeździ Harry Charles/GBR), a dzisiaj dosiadał 10-letniej klaczy Caracole de la Roque. Jeszcze jedna różnica była taka, że rok temu do rozgrywki zakwalifikowało się 6 par natomiast dzisiaj było ich aż 15.

Julien Epaillard swoją główną „bazę” ma we Francji. Jednak Madryt jest dla niego drugim domem bowiem tutaj mieszka jego pochodząca z Hiszpanii żona i syn, z którymi Epaillard spędza tak dużo czasu jak to tylko możliwe. I być może to, że czuje się doskonale w „hiszpańskim klimacie” przyniosło mu dzisiaj sukces w rozgrywce. Oczywiście w ogromnym stopniu do zwycięstwa przyczyniła się też klacz Caracole de la Roque, która ostatnio jest w doskonałej formie.

Jestem z niej bardzo dumny. Startowała w dwóch konkursach Pucharu Świata i oba wygrała. Ostatnio wygrywa właściwie każdy konkurs, w którym startuje. Ona jest niesamowita i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę na niej jeździć. Epaillard startował w rozgrywce jako drugi i jego bezbłędny przejazd w świetnym czasie 42,61 s okazał się nie do pobicia przez kolejne pary.

Tylko cztery pary pokonały rozgrywkę bez błędów. Drugie miejsce zajął Daniel Deusser/GER na wałachu Bingo Ste Hermele (0/44,30s). Na trzeciej pozycji uplasował się Simon Delestre/FRA dosiadający wałacha Cayman Jolly Jumper (0/44,37 s), a czwarty był Piergiorgio Bucci/ITA na wałachu Cocello. Miejsce 5 w konkursie zajął Ben Maher/GBR na znanym ze startów pod polskimi zawodnikami wałachu Exit Remo. Ta para miała w rozgrywce jeden błąd w bardzo dobrym czasie 42,92 s.

W klasyfikacji PŚ LEZ po 6 konkursach prowadzi Kevin Staut (42 pkt). Julien Epaillard zajmuje drugie miejsce (40 pkt) a trzeci jest Henrik von Eckermann (34 pkt.) Kolejny konkurs rozegrany zostanie podczas zawodów w La Coruna/ESP, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Retransmisja z konkursu Pucharu Świata z polskim komentarzem dostępna jest na platformie ClipMyHorse.TV.

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.

Zdjęcia: FEI/Nacho Olano