Z sobotnich startów zdecydowanie może być zadowolona juniorka Eliza Zawadzka. Amazonka w swoim drugim konkursie LR w karierze zakwalifikowała się do drugiego nawrotu i zajęła płatne miejsce. W rozgrywce konkursu CSI2* walczyła też Amelia Mościcka w Abu Dhabi. 

 

CSI2* Neustadt-Dosse (GER)

Sobotni konkurs Dużej Rundy zaliczany był do Longines Ranking. Parkur podstawowy o wysokości 145 cm bezbłędnie pokonało 14 par, w tym jedna reprezentująca Polskę. W drugim nawrocie walczyła juniorka Eliza Zawadzka startująca na hanowerskim wałachu QUAIDO. Był to drugi start zawodniczki w konkursie LR w karierze. Para w rozgrywce miała dwa błędy i ostatecznie zajęli 14 miejsce. Jeden błąd w przebiegu podstawowym miał Jarosław Skrzyczyński startujący na ogierze rasy KWPN INTURIDO. Maksymilian Wechta i niemiecki ogier FIBONACCI S zjechali z tego parkuru z łącznym wynikiem 20 pkt karnych. Zwyciężył Rene Dittmer (GER) startujący na wałachu BURLINGTON RIVERLAND

 


Polacy wystartowali też w wieczornym konkursie na poziomie 140 cm. I tu dobrą formę zaprezentował Jarosław Skrzyczyński. Bezbłędnie jeździł na klaczy KARANZA VAN DE BOOMGAARDSCHUUR i z bardzo dobrym czasem uplasował się na 4 miejscu. Na swoim drugim koniu, klaczy LOULOU MPSZ, zawodnik miał dwa błędy. Konkurs ukończyła też Eliza Zawadzka, która na klaczy VALKIRIA miała w sumie 16 pkt karnych. 

 

 


Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

 

CSI4/2* Al Shir’aa Horse Show 2023, Abu Dhabi (UAE)

Amelia Mościcka w sobotę wystartowała w konkursie 135 cm na dwóch swoich koniach. W przebiegu podstawowym bezbłędnie jeździła na westfalskim ogierze CONTENDRIX. Para, po dwóch nieporozumieniach, została wyeliminowana z rozgrywki, co dało ostatecznie 12 miejsce w konkursie. Na swoim drugim koniu, ogierze CORLEO zawodniczka miała dwa błędy w części podstawowej konkursu. 


W sobotę dzień przerwy miały pary startujące w zawodach CSI4*, a jedynym konkursem zaliczanym do Longines Ranking było Grand Prix w ramach CSI2*. W rozgrywce tego konkursu najlepszy okazał się David Will (GER) startujący na oldenburskim wałachu CENTO DU ROUET. Na miejscu drugim uplasował się 19-letni Abdurakhmon Abdullaev (UZB) na westfalskim wałachu CABALLONE, a miejsce trzecie wywalczył Salim Ahmed Al Suwaidi (UAE) dosiadający wałacha STAPHAEL III.

 


Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ