W sobotę w Gałkowie przerwę miały konie startujące w najwyższym konkursie. Na start wrócili za to zawodnicy Rundy Srebrnej. Rozegrano także ostatni z konkursów eliminacyjnych Drużynowego Pucharu Polski. Komplet punktów zgarnął KJ Infernal Team.

 

 

Konkurs zwykły Rundy Brązowej zakończył się wygraną reprezentantki Czech. Sabrina Tovarnak bezbłędny przejazd, z najlepszym czasem, zaliczyła na klaczy rasy bawarskiej BERNESTINA. Miejsce drugie zajęła juniorka Amelia Krywult. Zawodniczka dosiadała wałacha rasy Zangersheide QUALITO Z. Trzeci czas w dzisiejszym konkursie uzyskał Stanisław Przedpełski, który startował na wałachu szlachetnej półkrwi ESKOBAR.

 

 

W dwufazowym konkursie Rundy Srebrnej triumfowała juniorka Aleksandra Kozłowska. Najlepszy czas drugiej fazy uzyskała dosiadając wałacha szlachetnej półkrwi NABAB. Na miejscu drugim uplasowała się Monika Pasik. Zawodniczka startowała na hanowerskim wałachu CRISTAL. Miejsce trzecie zajęła Julia Szychowiak dosiadająca wałacha szlachetnej półkrwi TORNADO.

 

W ostatnim konkursie eliminacyjnym Drużynowego Pucharu Polski wystartowały cztery zespoły reprezentujące KJ Infernal Team, Warmińsko-Mazurski Związek Jeździecki, JKS Barłomino oraz KJ SO Łąck. W dzisiejszym konkursie nie było potrzeby przeprowadzenia rozgrywki. Zwycięstwo odniósł, zajmujący do tej pory trzecie miejsce w tabeli, zespół KJ Infernal Team. Jako jedyni zachowali czyste konto w konkursie. W drużynie wystartowali Nina Milczarek i klacz CYANDRA, Amelia Krywult i wałach QUALITO Z, Paula Grzesiek i wałach AKORD oraz Jakub Dołhun i wałach KOLA. Na miejscu drugim, z końcowym wynikiem 5 pkt karnnych, uplasowała się drużyna lokalnego ZJ. Warmińsko-Mazurski Związek Jeździecki reprezentowali Weronika Krzyśpiak i klacz ENIGMA, Olga Celska i klacz EVITA, Zuzanna Werelich i klacz CRICOVA L oraz Zofia Gintowt-Juchniewicz i klacz SKŁADNIA. Drużyna JKS Barłomino zajęła miejsce trzecie. Łączny wynik 10 pkt karnych uzyskali w składzie Adam Nicpoń i ogier ZERO Z, Martyna Pietroń i klacz CHANCE 33, Julia Milewska i wałach KARLSSON 24 oraz Dominik Pieniaszek i wałach FOR FUTURE.