Dobre przejazdy reprezentantów w kategorii dzieci zaowocowały dziś zajęciem trzeciego miejsca w Challenge Cup.

FEI Jumping Nations Cup Youth Final Peelbergen

Z parkurem „małego finału” świetnie poradziły sobie Nell Sówka na Mister Stakkato S i Roksana Nawrocka na klaczy Chenoa – obie zawodniczki ukończyły przejazdy z wynikiem 0 pkt. Gorzej poszło braciom Skrzyczyńskim – zarówno Filip na klaczy Wodka Polka jak i Patryk na wałachu Gverdi mieli po 16 pkt. I tym samym zespół Polski ukończył konkurs właśnie z wynikiem 16 pkt. co pozwoliło na zajęcie 3 miejsca. Zwyciężył zespół Węgier (8 pkt) a miejsce drugie zajęli Niemcy (12 pkt).

Konkurs dużej rundy dzieci (125 cm) rozegrany był jako 2-fazowy. Jeden błąd w drugiej fazie miała Roksana Nawrocka na klaczy Penny Lane co pozwoliło jej zająć 10 miejsce. Na swoim drugim koniu, wałachu Genf, zawodniczka również miała błąd w drugiej fazie i zajęła 12 miejsce. Na 13 pozycji sklasyfikowana została Nell Sówka na Osadkowski Satino a Julia Pięta na klaczy Narcotique Tachor była 24. Również te dwie amazonki zjechały z parkury z wynikiem 4 pkt.

W konkursie juniorów (130 cm) bezbłędny przejazd miał Maximilian Parkitny na ogierze Ferrari K a uzyskany czas pozwolił mu na zajęcie 12 miejsca.

CSI2* Lamprechtshausen/AUT

W finale rundy koni 6-letnich Mateusz Tyszko nie miał błędów na obu swoich koniach ani w parkurze podstawowym ani w rozgrywce. Bardzo dobry czas uzyskany na ogierze Comming Star Z dał mu 2 miejsce w konkursie. Natomiast na ogierze Sellino uplasował się na 8 miejscu.

W konkursie o wysokości 140 cm Mateusz Tyszko miał na klaczy Casina jeden błąd i ostatecznie zajął 18 miejsce.