Sytuacja z wirusem Herpes rozwija się bardzo dynamicznie i właściwie co godzinę pojawiają się nowe informacje na temat kolejnych zachorowań.

 

Niemiecka Federacja Jeździecka idąc w ślady FEI zakazała organizacji wszelkich imprez sportowych i hodowlanych w Niemczech do dnia 28 marca. „Wszyscy chcemy zrobić co w naszej mocy by zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. ” – powiedział Sekretarz Generalny FN Soenke Lauterbach. „Lepiej teraz wszystko zatrzymać by w kwietniu móc ponownie startować.”

 

Liczba potwierdzonych przypadków zakażeń rośnie z godziny na godzinę. Kilka koni prosto z Walencji poleciało do Doha/QAT, gdzie w miniony weekend rozegrane zostały zawody CHI, a w tym tygodniu zaplanowany jest start Global Champions Tour. Zostały one od razu odizolowane od innych i poddane kwarantannie. U dwóch koni z tej grupy, na których wystartować miał Niemiec Sven Schlüsselburg, potwierdzono zakażenie. Pozostałe konie, zostały przebadane, ale ich testy wypadły negatywnie.

 

Pierwsze zakażenia wykryto też w Szwecji i część z tych koni ma powiązanie z zawodami w Walencji. Ich testy wypadły pozytywnie, ale na razie nie mają one objawów choroby. Pozytywny wynik ma też kilka koni, które nie przebywały w Hiszpanii.

Żródła: https://www.tidningenridsport.se/smitta-fran-valencia-konstaterad-i-sverige/, https://www.st-georg.de