Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata LEZ rozgrywane są w ten weekend w Amsterdamie, gdzie startują czołowi zawodnicy w skokach oraz w ujeżdżeniu.

W najważniejszym piątkowym konkursie zawodnicy walczyli o nagrodę „De Telegraaf Prize“. Bezbłędnie parkur o wymości 150 cm pokonało 13 par z czego aż 8 reprezentujących gospodarzy. Przez dłuższy czas w rozgrywce prowadził Harrie Smolders/NED, który na ogierze Escape Z uzyskał doskonały czas 35,45 s. I wydawało się, że ten wynik nie zostanie już pobity. Do momentu aż na parkur wjechał startujący jako ostatni Marcus Ehning. Na ogierze Stargold po raz kolejny pokazał jak doskonale potrafi jeździć rozgrywki i z czasem lepszym o dokładnie 1 sekundę (34,45) zwyciężył w konkursie.

STARGOLD i Marcus Ehning

Stargold jest bardzo doświadczonym koniem. I to pokazał w rozgrywce, w której był tez bardzo szybki. Podczas Grand Prix w Aachen tez startowaliśmy jako ostatni i wygraliśmy. Mam nadzieję, że uda mi się z nim zakwalifikować na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. – powiedział Marcus Ehning.

Na miejscu drugim uplasował się Harrie Smolders, a trzeci w klasyfikacji był Marc Houtzager/NED dosiadający klaczy Sterrehof’s Dante (0/35,76 s).