W pierwszym tegorocznym konkursie zaliczanym do serii Global Champions League zwyciężył zespół Riesenbeck International.

Po pierwszej rundzie konkursu pięć zespołów nie miało błędów na prowadzeniu był zawodnicy z Instanbul Warriors – Abdel Said i Omer Karaevli. Dla tych dwóch zawodników druga runda, w której startowali na innych koniach nie była już tak udana i 29 pkt. zepchnęło ten team na ostatnie 16 miejsce w klasyfikacji.

Żadna z drużyn nie zdołała ukończyć konkursu z zerowym kontem. A przy równej ilości punktów karnych o klasyfikacji decyduje czas łączny z przejazdów w drugim nawrocie. I ten należał do zespołu, który w zeszłym roku był najlepszy w całym sezonie. Wtedy nazywał się Berlin Eagles a teraz Riesenbeck International – nazwa się zmieniła, ale skład pozostał taki sam. Christian Kukuk na ogierze Mumbai (0/0) oraz Philipp Weishauptna wałachu Coby (0/4) rozpoczęli sezon 2023 w tym samym miejscu w jakim zakończyli poprzedni. Czyli na najwyższym stopniu podium.

Jesteśmy szczęśliwi z takiego rozpoczęcia rywalizacji. Właściwie nie planowaliśmy mojego startu w tym konkursie. Miał wystartować Ludger Beerbaum, ale po wczorajszym upadku jest on w szpitalu. To zwycięstwo jest dla niego i mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia. – powiedział Philipp Weishaupt.

Trzy kolejne zespoły również ukończyły zmagania z wynikiem 4 pkt. Miejsce drugie zajęli reprezentanci ST Tropez Pirates (Simon Delestre, Marlon Modolo Zanotelli), na trzecim uplasował się team Valkenswaard United (Marcus Ehning, John Whitaker) a tuz za podium znalazła się drużyna Paris Panthers (Jur Vrieling, Harrie Smolders).

W klasyfikacji indywidualnej konkursu zwyciężył Marcus Ehning/GER na ogierze Stargold. Para ta w zeszłym tygodniu zwyciężyła w Doha w konkursie Grand Prix podczas zawodów CDI5*. Na miejscu drugim uplasował się Christian Kukuk/GER dosiadający ogiera Mumbai a trzeci był Simon Delestre/FRA na wałachu Dexter Fontenis Z.

Wyniki indywidualne: TUTAJ

Wyniki GCL: TUTAJ