Miniony weekend pokazał, że historia lubi się powtarzać. Bowiem po raz drugi z rzędy w konkursie Pucharu Narodów w Mannheim zwyciężyła ekipa Holandii.

 

 

Do samego końca nie było wiadomo która drużyna zwycięży w niedzielnym Pucharze Narodów w Mannheim, który zaliczany był do Longines EEF Series. Walka o pierwsze miejsce toczyła się pomiędzy drużynami Niemiec i Holandii. I ostatecznie ta druga wygrała konkurs z wynikiem 2 pkt. W oby nawrotach bezbłędne przejazdy zanotowali Willem Greve na ogierze Minute Man oraz Kevin Jochems na klaczy Flying Jackie. Błędów w pierwszym przejeździe nie miał Lars Kersten na wałachu Chuck Marienshof Z, jednak w drugim spadł jeden z drągów. Michael Greeve na wałachu Foxpit Grim nie startował w pierwszym nawrocie, a drugi ukończył z wynikiem 2 pkt. za przekroczenie normy czasu.

W zespole Niemiec również dwie pary nie miały błędów w konkursie – Katrin Eckermann na klaczy Chao Lee i Richard Vogel na wałachu Cydello. Błędów nie uniknęli natomiast Christian Kukuk na klaczy Just Be Gentle (4/0) oraz Teike Carstensen na klaczy Greece (4/8). Te wyniki oznaczały, że zespół Niemiec tak jak rok temu zajął miejsce drugie z 4 pkt. na koncie. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Francji, która konkurs ukończyła z wynikiem 12 pkt.


 

Wyniki: TUTAJ