W niedzielnym konkursie Pucharu Świata, który rozegrany został w Veronie, zwycięstwo odniósł Henrik von Eckermann.

Do rozgrywki konkursu zakwalifikowało się 7 z 40 startujących w nim par. Jako pierwszy wystartował w niej Nicola Philippaerts/BEL na klaczy Katanga v/h Dingeshof. Zrzutka na pierwszej przeszkodzie przekreśliła szanse na zwycięstwo i ostatecznie zajął on 4 miejsce w klasyfikacji. Harry Charles/GBR na wałachu Romeo pojechał bardzo szybko i uzyskał najlepszy czas 39,95 s, ale ryzykowną jazdę do ostatniego oksera przypłacił błędem i zajął 3 miejsce. Jur Vrieling/NED na wałachu Fiumicino van de Kalevallei ukończył swój przejazd z dwoma błędami (6 m.). Jadący po nim Henrik von Eckermann na wałachu King Edward pojechał bezbłędnie i bardzo szybko kończąc swój przejazd w czasie 40,55 s. I tym samym objął on prowadzenie, którego nikt już nie zdołał mu odebrać. Marc McAuley/na ogierze Django Ste Hermelle ukończył swój przejazd z dwoma zrzutkami (7 m.) a Fernando Martinez Sommer/MEX na wałachu High Five miał zrzutkę (5 m.). Ostatnim zawodnikiem w rozgrywce był Gerfried Puck/AUT dosiadający 9-letniego Equitron Naxcel V przejechał bezbłędnie w czasie 45,24 s i zajął doskonałe 2 miejsce.

King Edward miał dość długa przerwę po Mistrzostwach Świata i powrót do pełnej formy nie był bezproblemowy. Szczerze mówiąc nie planowałem startować w Veronie, ale jedna tu przyjechaliśmy. Przed nami dwie poważne imprezy i czułem, że dodatkowy start może nam pomóc w odzyskaniu formy. I dzisiaj ponownie pokazał jak fantastycznym jest koniem. Widziałem, że zawodnicy przede mną mieli błędy więc pomyślałem, że nie muszę jechać na pełnym ryzyku. King Edward to fantastyczny koń i dzisiaj po raz kolejny to udowodnił. – powiedział Henrik von Eckermann.

Kolejny konkurs Pucharu Świata LEZ rozegrany zostanie w przyszłą niedziele podczas zawodów w Stuttgarcie/GER.

Wyniki: TUTAJ

Klasyfikacja PŚ LEZ: TUTAJ

Retransmisja z konkursu PŚ w Veronie z polskim komentarzem dostępna jest na platformie ClipMyHorse.TV.

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.

Zdjęcia: FEI/Massimo Argenziano