W piątek do rywalizacji w II Sportowym Czempionacie Koni Ujeżdżeniowych przystąpiły konie w kolejnych kategoriach wiekowych. Równolegle, na drugim czworoboku, zawodnicy walczyli w konkursach ogólnopolskich.

 

W drugim półfinale koni 4-letnich, swój wczorajszy wynik poprawił ogier rasy sp DONATAN (Bon Coeur - Dream Girl). Przejazd pod Pauliną Tomczak sędziowie ocenili w sumie na 8,52 pkt. Najlepszą ocenę ogier dzisiaj dostał za stęp - 8,8 pkt. Na miejscu drugim konkurs zakończył ogier rasy DRP CARLOS (Santana - Carla) dosiadany przez Tomasza Jasińskiego. Dzisiejszy wynik końcowy tej pary to 8,22 pkt, w tym najwyższa ocena cząstkowa za kłus 8,5 pkt. Miejsce trzecie zajął wałach rasy KWPN LORD CAPONE (El Capone - Alexia). Konia zaprezentowała Danuta Kosecka, a wynik końcowy jaki uzyskali to 7,78 pkt.

 

W pierwszym z półfinałów dla koni z rocznika 2015 triumfował ogier rasy DSP LARI FARI (Luis Figo - Pink Floyd). Konia prezentowała Aleksandra Krywult. Ich dzisiejszy przejazd sędziowie ocenili w sumie na 8,16 pkt. Najwyżej ocenionym chłodem był stęp, za który para otrzymała 8,5 pkt. Na miejscu drugim uplasował się ogier rasy trakeńskiej PIKASO (Ice Age - Plasta) dosiadany przez Justynę Stasiulewicz. Końcowy wynik jaki uzyskała para to 7,94 pkt. Trzecie miejsce zajął westfalski ogier DREAM BOY (Destano - Fleury’s Girl) . Konia zaprezentowała Gabriela Jaworska. Przejazd oceniono w sumie na 7,74 pkt.

 

Najwyższą ocenę w pierwszym półfinale koni 6-letnich otrzymał oldenburski ogier DAILY DEAL JUNIOR (Daily Deal - Rascala). Konia zaprezentowała Gabriela Jaworska. Końcowa ocena jaką otrzymała para to 7,88 pkt, w tym 8,0 pkt za stęp i kłus. Drugi wynik w konkursie uzyskał wałach rasy KWPN JACKPOT (Harley VDL - Andante Vera). Konia dosiadała Aleksandra Szulc. Sędziowie ocenili ich przejazd w sumie na 7,86 pkt. Najwyżej ocenionym chłodem dzisiaj był kłus - 8,2 pkt. Miejsce trzecie zajęła hanowerska klacz AMICA (Ampere - Rodiwa) z wynikiem 7,80 pkt. Na koniu startowała zawodniczka z Litwy Dalia Katinaite - Pranckeviciene.

 

W programie C-2 zawodów ogólnopolskich najlepiej zaprezentowała się juniorka Oliwia Miotke startująca na klaczy rasy SP DOLCE VITA. Przejazd pary sędziowie ocenili na 65,991%. Miejsce drugie, z wynikiem 65,676%, zajęła również juniorka, Kornelia Drewing. Zawodniczka startowała na hanowerskim wałachu DISCOVERY. Trzecia w rywalizacji była Urszula Krzewicka. Jej przejazd na wałachu szlachetnej półkrwi KADAFFI P sędziowie ocenili na 64,505%

 

 

W konkursie ogólnopolskim CC-4 zwyciężyła Agata Kamionka-Flak. Zawodniczka startowała na oldenburskiej klaczy DESERT ROSE, a ich przejazd oceniono na 66,316%. Miejsce drugie zajęła Teresa Tomaszewska i wałach szlachetnej półkrwi AMBROZJO. Para uzyskał wynik 65,307%. Na miejscu trzecim uplasowała się Alicja Hadryś. Przejazd zawodniczki na hanowerskim wałachu HAPPY DANCER sędziowie ocenili na 64,825%.

 

 

Rywalizacja w najtrudniejszym konkursie, klasie CS-1 zakończyła się zwycięstwem Marcina Woldańskiego. Wygrał z wynikiem 64,912% dosiadając wałacha rasy DSP ALLYOUNEEDLZ FIRFOD. Zawodnik zajął w tym samym konkursie również trzecie miejsce. Jego przejazd na 8-letnim wałachu rasy DSP FANTASTIC SURPRISE sędziowie ocenili na 63,421%. Miejsce drugie w tej rywalizacji zajęła Aleksandra Lesner. Zawodniczka startowała na wałachu rasy KWPN FORCE a ich przejazd oceniono na 63,904 %.

 

Wyniki: TUTAJ