Za nami dzień pucharowy podczas CSIO Youth w Zduchovicach. Najlepiej z konkursem zespołowym poradziła sobie drużyna Dzieci, która uplasowała się na czwartym miejscu. W Zielonej Górze rozegrano konkurs Big Tour 140 cm, który wygrał Grzegorz Psiuk.

CSIO Jumping Nations Cup Youth, Zduchovice (CZE)

Starty w piątek praktycznie całkowicie podporządkowane były konkursom Pucharu Narodów. Pełne polskie składy oglądaliśmy we wszystkich kategoriach wiekowych. Jako pierwsze startowały Dzieci i tu Polskę reprezentowały Gaja Kazimierczak na ogierze LEADER ONE, Lila Kulesza na wałachu SHERLOCK, Iga Chojowska na wałachu WARS oraz Helena Gola na klaczy CARBONARA MK. Polska do drugiego nawrotu przystąpiła z jednym błędem i te 4 punkty karne udało się zachować w drugim nawrocie. Z tym wynikiem nasza reprezentacja uplasowała się tuż za podium, ex aequo na 4 miejscu z zespołami Danii i Węgier. Bezbłędnie w obu nawrotach jeździły Gaja Kazimierczak oraz Helena Gola. Indywidualnie na miejscu 5 w konkursie uplasowała się Hanna Pis na ogierze CRYSTAL SKY, a bezbłędne przejazdy odnotowali też Zuzanna Sławińska i klacz C UTOPIA (8 m.), Marcel Soforek na wałachu COUPON 6 (9 m.) oraz Alicja Kosmol i ELTON VON HARY Z (12 m.)

Jako kolejni na starcie pojawili się Juniorzy, jednak ten start drużyny nie należał do udanych. Polska nie awansowała do drugiego nawrotu, a konkurs ukończyliśmy na 9 miejscu z łącznym wynikiem 28 pkt karnych. W zespole startowali Zuzanna Dąbrowska na klaczy CONTHAGRA, Antonina Kucharska na klaczy CHICHA MINT, Mikołaj Szurman i MISS CARETINO MNM oraz Amelia Zięba na wałachu GEZANT

Ostatnią grupą byli Młodzi Jeźdźcy. W tej kategorii Polskę reprezentowali Natalia Sydow i wałach NICO GOLD, Mikołaj Kaczmarek i wałach VHS CASCATO DU ROUET, Maciej Handzlik i wałach LANDREAU oraz Maximilian Parkitny na ogierze FERRARI K. W pierwszym nawrocie zespół miał w sumie 16 pkt karnych i pozwoliło to zakwalifikować się do drugiego nawrotu. Tam udało się odrobić kilka punktów, szczególnie za sprawą bezbłędnych przejazdów Macieja Handzlika i Maximiliana Parkitnego. Ostatecznie Polska zajęła 5 miejsce z łącznym wynikiem 20 pkt karnych.

Relacja TUTAJ

CSI2* Zielona Góra (POL)

Konkurs Big Tour rozegrano dzisiaj na przeszkodach o wysokości 140 cm i był to konkurs dwufazowy. Najskuteczniejszy w drugiej fazie i szybszy o ponad 2 sekundy, był Grzegorz Psiuk startujący na oldenburskiej klaczy DIAMANTA BALOUBET. Drugie miejsce również zajął reprezentant Polski i był to Marek Wacławik dosiadający wałacha rasy SP KATHMANDAU. Podium tego konkursu zamknął Matas Petraitis (LTU) razem z wałachem rasy KWPN HOLLE.

W dwufazowym konkursie Medium Tour 130 cm triumfował Gunnar Klettenberg (EST) startujący na klaczy rasy KWPN JOLANDA. Na drugim miejscu uplasował się Andrius Petrovas (LTU) dosiadający wałacha LINKOLNS, a trzecie miejsce zajęła najlepsza z polskich par, Aleksandra Wypchło na klaczy rasy KWPN GIRL RV

Konkurs Elite Tour 110 cm wygrała Laura Jędrychowska startująca na belgijskiej klaczy MIRA DE GOEDEREEDE. Drugie miejsce zajął Steffen Krehl (GER) w starcie na oldenburskiej klaczy NOUGAT NANCY, a trzecia była Zuzanna Bukowska razem z hanowerską klaczą UCCELLA Z. W ramach CSI1* zostanie rozegrany jeszcze konkurs 120 cm, który zakończy się późnym wieczorem.

W konkursie dla 6/7-latków ponownie wybrzmiał hymn Polski, ale tym razem dla Mściwoja Kieconia, który triumfował na westfalskiej klaczy TROYA L. Jan Vinckier (BEL) na holsztyńskim ogierze DIADEM MELLONI dzisiaj zajął drugie miejsce, a trzeci był Antoni Strzałkowski na wałachu rasy SP ANGEL DI MARIA. Konkurs dla 5-latków wygrała Alina Celmerowska razem z wałachem rasy SP CHACCARTOON W. Druga była Weronika Kosińska w starcie na ogierze PRINCE, a podium zamknął Simas Seilius (LTU) na holsztyńskim wałachu MILLENNIUM