Jedno odniósł Maksymilian Wechta wczoraj przed północą, a drugie Adam Grzegorzewski dzisiaj rano.

 

Krótko przed północą zakończył się wczorajszy konkurs 145 cm, który zaliczany był do Longines Ranking. Osiem par zakwalifikowało się do rozgrywki a najlepszą pozycję miał Maksymilin Wechta, który wystartował w niej jako ostatni. Reprezentant Polski dosiadał w tym konkursie holsztyńskiej klaczy Quinchella. Szybkie tempo i krótkie najazdy zaowocowały najlepszym czasem 30,70 s. A to oznaczało zwycięstwo polskiej pary w konkursie. Miejsce drugie zajęła Jane Richard Philips/SUI na Clipper du Haut du Roy (0/32,48 s) a trzecia była reprezentantka gospodarzy, Bianca Babanitz na Charmantos (0/32,87 s).

 

 

Po jednym błędzie w parkurze podstawowym na swoich dwóch koniach miał Kamil Grzelczyk, który na Wibaro strącił ostatnią przeszkodę i zajął 10 miejsce a na Mister Dr Heigl był 12-ty. Maksymilian Wechta na klaczy Celtia II także uzyskał wynik 4 pkt. natomiast Adam Grzegorzewski na Just An Hero ukończył przejazd z wynikiem 5 pkt.

 

Wyniki konkursu: TUTAJ

 

Zwycięstwem polskiego zawodnika zakończył się wczorajszy dzień. I w ten sam sposób rozpoczął dzisiejszy. A to za sprawą Adama Grzegorzewskiego, który na Hanky Panky St Ghyvan wygrał konkurs dla młodych koni. W rozgrywce para ta przejechała bezbłędnie w czasie 30,67 s.

 

 

Na miejscu 11 uplasował się Kamil Grzelczyk na Frugo, który w parkurze podstawowym miał jeden błąd. Z wynikiem 4 pkt. konkurs ukończył także Maksymilian Wechta na ogierach Mystique i Cassiopeia.

 

Wyniki konkursu: TUTAJ

 

Zdjęcia: © HORSIC.com