Nadia Lehmann i Iga Biegalska wygrały dzisiaj konkursy Grand Prix w Zduchovicach. Miejsce czwarte w GP w Stadl Paura zajął Marek Wacławik.

FEI Jumping Nations Cup Youth, Zduchovice (CZE)

Nadia Lehmann ma już na swoim koncie kilka zwycięstw w konkursach rozgrywanych na zawodach międzynarodowych. Ale dzisiaj po raz pierwszy wygrała konkurs Grand Prix w kategorii dzieci podczas zawodów CSIOCh. Do rozgrywki zakwalifikowało się 19 par i 8 z nich pokonało ją bezbłędnie. Nadia Lehmann na klaczy Silver Star zrobiła to najszybciej i czas 31,40 s dał jej zwycięstwo. Jedną zarzutkę w rozgrywce miała Tola Wawrzkiewicz na ogierze Zalvo, która uplasowała się ostatecznie na 13 miejscu.

Nadia Lehmann na klaczy Silver Star

W konkursie GP w kategorii juniorów trzy polskie pary pokonały parkur podstawowy bez błędów. Niestety Julia Ganowska na wałachu Jornian Blue F przekroczyła nieznacznie normę czasu i z 1 pkt. zajęła 12 miejsce. W rozgrywce wystartowały więc dwie polskie pary. Pechowy upadek miała Zuzanna Dąbrowska na klaczy Conthagra (11 m.). Natomiast Paulina Bule na wałachu Almquist miała jeden błąd i ostatecznie uplasowała się na wysokim 6 miejscu.

Osiem par pokonało bezbłędnie parkur podstawowy konkursu Grand Prix w kategorii młodych jeźdźców. Z numerem trzecim w rozgrywce wystartowała Iga Biegalska na klaczy Doravella, która przejechała nie tylko „na zero”, ale też i szybko, uzyskując świetny czas 35,60 s. I żadna kolejna para nie zdołała pobić tego wyniku, a to oznaczało zwycięstwo reprezentantki Polski. Warto dodać, że Iga Biegalska ma 17 lat i jest jeszcze juniorką. Na miejscu 15 konkurs ukończył Maximilian Parkitny, który na ogierze Ferrari K miał jeden błąd w parkurze podstawowym.

Iga Biegalska na klaczy Doravella

Kolejny dobry start w rundzie młodych koni zanotowała Natalia Sydow. W finale, w którym prawo startu miały konie w wieku 6 i 7 lat amazonka zajęła wysokie 4 miejsce na wałachu Nico Gold, na którym pokonała obie fazy bez błędów.

CSI2* Stadl Paura (AUT)

Świetną formę podczas zawodów w Austrii utrzymał Marek Wacławik również w ostatnim i najważniejszym konkursie czyli w Grand Prix. Bezbłędny przejazd na wałachu Kathmandau dał mu prawo startu w rozgrywce. Błąd na jednej ze stacjonat oraz czas 51,34 s pozwolił reprezentantowi Polski na zajęcie wysokiego 4 miejsca w klasyfikacji. Konkurs był zaliczany do Longines Ranking więc Marek Wacławik zdobył kolejne cenne punkty.

Marek Wacławik na wałachu Kathmandau

Również w finale rundy średniej Marek Wacławik uplasował się na 4 miejscu. Do rozgrywki konkursu zakwalifikował się na klaczy Comme Si, na której przejechał bezbłędnie w czasie 38,30 s.

CSI3*/CDI4* Horses & Dreams, Hagen a.T.W. (GER)

W niedzielnym konkursie Grand Prix tylko 3 pary pokonały wszystkie przeszkody bezbłędnie. Szczególnie wymagająca była druga część parkuru, gdzie większość jeźdźców miała błędy. Tak jak i reprezentanci Polski. Zarówno Andrzej Opłatek na wałachu Diaroubet jak i Cassandra Orschel na klaczy Dacara E ukończyli swoje przejazdy z wynikiem 12 pkt.

W rozegranym wcześniej konkursie 145 cm (LR) jeden błąd miał Andrzej Opłatek na wałachu Stakkatan.

Bardzo dobry start w konkursie Grand Prix rozegranym w ramach CDI4* zanotowała Beata Stremler na 10-letnim wałachu FairPlay (Feedback – Rubin Royal). Wynik 69,326% pozwolił na zajęcie wysokiego 3 miejsca. Reprezentantka Polski wystartowała też w konkursie dla młodszych koni (7-9 lat) na wałachu For Magic Equesta FRH. Z wynikiem 70,927%  uplasowała się na 8 miejscu w klasyfikacji.