Iga Biegalska i Natalia Sydow wygrały dzisiaj po jednym konkursie z Zduchovicach. Udany powrót do startów międzynarodowych zanotowała Beata Stremler. Wysoko plasowali się także zawodnicy startujący w Austrii.

FEI Jumping Nations Cup Youth, Zduchovice (CZE)

Dzisiejszy dzień zawodów w Czechach obfitował w wiele dobrych przejazdów naszych reprezentantów, które zaowocowały dwoma zwycięstwami i wieloma wysokimi miejscami. W każdej z trzech kategorii wiekowych rozegrano po dwa konkursy.

Jako pierwsi na parkurze pojawili się juniorzy startujący w konkursie 130 cm. Dobre 10 miejsce zajęła w nim Roksana Nawrocka na klaczy Gacarla VDL (0/67,31). Bezbłędnie parkur pokonały także Zuzanna Niziołek na klaczy Diamanta Baloubet (15 m) i Julia Ganowska na wałachu Number One (19 m.). Najlepszą polską amazonką w konkursie juniorskim o wysokości 135 cm była Natalia Sydow, która na klaczy Impala zajęła dobre 7 miejsce. Błędów na parkurze nie miała także Julia Ganowska na wałachu Jornian Blue F (31 m),

Pierwszy konkurs w kategorii młodych jeźdźców miał wysokość 135 cm. Trzy polskie pary nie miały w nim błędów. Na miejscu 8 uplasował się Maximilian Parkitny dosiadający ogiera Durano W, miejsce 10 zajęła Iga Biegalska na ogierze Canabaz, a miejsce 11 zajęła Natalia Kubik na klaczy Zine Blue.

Przeszkody o wysokości 140 cm czekały na młodych jeźdźców w drugim dzisiejszym konkursie. Zwycięstwo w nim odniosła Iga Biegalska, która na klaczy Doravella pokonała parkur nie tylko bezbłędnie, ale też w doskonałym czasie 61,71 s i tym samym miała ponad 6 sekund przewagi nad amazonką, która zajęła miejsce drugie. Maximilian Parkitny na ogierze Ferrari K ukończył swój przejazd z wynikiem 7pkt.

W konkursie dzieci o wysokości 120 cm było ponad 40 bezbłędnych przejazdów. Bardzo dobry czas 56,74 s pozwolił Toli Wawrzkiewicz na ogierze Denver Z na zajęcie wysokiego 4 miejsca w klasyfikacji. Bez punktów karnych swoje przejazdy ukończyły także Wiktoria Każmierska na wałachu Kola (13 m.), Wiktoria Cwalina na klaczy Ulilen (25 m.), Nadia Lehmann na klaczy Silver Star (28 m.), Tola Wawrzkiewicz na swoim drugim koniu, ogierze Zalvo (29 m.), Hanna Pis na wałachu Crystal Sky (38 m.) i Zuzanna Kuczerawy na klaczy Uraca II (41 m.). W tej kategorii wiekowej rozegrano wieczorem konkurs o wysokości 115 cm. Miejsce 12 zajęła w nim Wiktoria Cwalina na wałachu Diamond W (0 pkt.), a Hanna Pis na ogierze Rebeliant była 15-ta.

W Zduchovicach rozgrywane są także konkursy dla koni w wieku 6 i 7 lat. W tym dzisiejszym zwyciężyła Natalia Sydow dosiadająca wałacha Nico Gold, na którym pokonała parkur bez błędów w najlepszym czasie 61,10 s. Wczoraj ta para również nie miała błędów i uplasowała się w klasyfikacji na pierwszym miejscu ex aequo.

Jutro rozegrane będą konkursy Pucharu Narodów w trzech kategoriach wiekowych. Zapraszamy do oglądania relacji na żywo i kibicowania naszym młodym reprezentantom.

Relacja z PN: TUTAJ

CSI3*/CDI4* Horses & Dreams, Hagen a.T.W. (GER)

Po prawie dwuletniej przerwie do startów na zawodach międzynarodowych powróciła Beata Stremler. Wczoraj w konkursie Grand Prix CDI3* amazonka wystartowała na 10-letnim wałachu FairPlay, na którym zajęła wysokie 4 miejsce z wynikiem 69,304%. Przejazd w dzisiejszym konkursie GP Special reprezentantka Polski ukończyła z wynikiem 67,596%, który pozwolił na zajęcie 7 miejsca w klasyfikacji.

Wczoraj rozegrano też pierwszy konkurs w skokach w ramach CSI2*. Parkur o wysokości 135 cm bezbłędnie pokonał Andrzej Opłatek na klaczy Odile du Soufflet a czas przejazdu pozwolił na zajęcie 37 miejsca. W dzisiejszym konkursie o tej samej wysokości Andrzej Opłatek wystartował na wałachu Stakkatan, na którym także nie miał błędów (32 m). Z wynikiem 4 pkt. swój przejazd ukończyła Cassandra Orschel dosiadająca wałacha Van der Vaart R
Swój start w popołudniowym konkursie o wysokości 145 cm (CSI3*) Andrzej Opłatek zakończył z wynikiem 4 pkt. Zawodnik startował na wałachu Diaroubet.

CSI2* Stadl Paura (AUT)

Zawody w Austrii rozpoczęły się od konkursów dla młodych koni. W rywalizacji 6-latków na pierwszym miejscu ex aequo uplasował się dzisiaj Marek Wacławik, który na wałachu Micha pokonał parkur bezbłędnie.

W konkursie o wysokości 130 cm wysokie 5 miejsce zajęła Klaudia Siarkiewicz, która na Jackpot B pokonała parkur bezbłędnie w czasie 71,94 s. W ostatnim konkursie dnia przeszkody miały wysokość 140 cm. Bardzo dobre 3 miejsce w klasyfikacji zajął Marek Wacławik dosiadający wałacha Kathmandau, który ukończył swój przejazd z wynikiem 0 pkt. Jeden błąd miała natomiast Klaudia Siarkiewicz na ogierze Jackpot B