Dzisiaj po dwa zwycięstwa za granicą sięgnęły młode amazonki. W Samorin triumfowała 15-letnia Marta Piszczek, a we Francji juniorka Zuzanna Prymek. Na tych samych zawodach bezbłędny w konkursie 145 cm LR był Dawid Kubiak.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Wczoraj wieczorem rozegrano jeszcze jeden konkurs z udziałem Polaków, Bronze Tour 120 cm. Konkurs wygrała 15-letnia Marta Piszczek w starcie na wałachu rasy SP MAVANDER. Niewiele godzin później para wystartowała w finałowym konkursie tej samej rundy. Udało im się powtórzyć sukces piątkowego wieczoru i wygrali także dzisiejszy finał na poziomie 125 cm.

Trzeci dzień bezbłędnie w konkursie dla 6-latków jeździł Aleksander Lewandowski startujący na ogierze CRISTAL BLUE D’IVE Z. W finale para wywalczyła 5 miejsce. Swój finałowy konkurs miały też konie 7-letnie. Tu jeden błąd miał Antoni Strzałkowski w starcie na wałachu rasy SP CASTELLO, co dało 9 miejsce w konkursie. Z mniejszym powodzeniem zawodnicy jeździli w konkursie finałowym Small Tour 120 cm. Agnieszka Olszewska na klaczy TAJNA miała jeden błąd (20 miejsce), a Aleksander Lewandowski na westfalskim ogierze PACIFICUS 5 ukończył ten parkur z łącznym wynikiem 5 pkt karnych. Najliczniej polskich zawodników mogliśmy oglądać w konkursie Silver Tour 130 cm. Bezbłędna na tym parkurze była jedynie Natalia Koziarowska startująca na klaczy rasy SP CASILDA (24 miejsce). Antoni Strzałkowski na holsztyńskim ogierze U 2 miał w sumie 5 pkta karnych, a na klaczy rasy KWPN JAMINKA P łącznie 6 pkt karnych. Konkurs ukończyła też Marta Piszczek na wałachu AŻUR (8 pkt) i Agnieszka Olszewska na wałachu IRONMAN (21 pkt). Naszym kibicować będziemy jeszcze w wieczornych konkursach Big Tour CSI1* oraz Middle Tour CSI1*.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI2* Vidauban (FRA)

Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał dzisiaj też we Francji. Konkurs finałowy dla koni 5-letnich wygrała juniorka, Zuzanna Prymek, razem z holsztyńskim wałachem DIARADO’S DIAMOND. Amazonka wystartowała też w konkursie 125 cm na wałachu DYLLANO, gdzie miała dwa błędy.

Po udanych występach w CSIYH, formę w CSI2* utrzymał Dawid Kubiak. Zawodnik zmierzył się dzisiaj z konkursem 145 cm LR na holsztyńskiej klaczy ANASTACIA III. Para po szybkim i bezbłędnym przejeździe uplasowała się na 6 miejscu w konkursie. Dawid Kubiak wystartował też w ‘małym’ Grand Prix CSI1* na ogierze SZULER. Z jednym błędem para zajęła 10 miejsce.

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

W konkursie rankingowym w sobotę oglądaliśmy Maksymiliana Wechtę na ogierze FIBONACCI S. Z parkuru 145 cm para zjechała z wynikiem 8 pkt karnych. Taki sam wynik zawodnik uzyskał też w konkursie 140 cm, w którym dosiadał holsztyńskiego ogiera MYSTIQUE. Bezbłędny przejazd Maksymilian Wechta odnotował tylko na parkurze konkursu 135 cm. Dosiadał ogiera rasy SP CLEAR ONE i zajęli 24 miejsce. Mściwoj Kiecoń wystartował dzisiaj tylko w konkursie 140 cm na wałachu DUKE G, gdzie miał jeden błąd. Jeden start odnotował też Bartosz Adamus. Na oldenburskim ogierze U2 ukończył konkurs 120 cm z 2 pkt karnymi za przekroczenie normy czasu.

CSI2* Riesenbeck International (GER)

Ponownie w konkursie dla koni 6/7-letnich dobrze zaprezentował się Leszek Gramza na belgijskim wałachu QANVAS ST. HUBERTUSHOEVE. Para uplasowała się na 11 miejscu finału rundy młodych koni. Niestety w pozostałych konkursach nasi reprezentanci startowali z mniejszym powodzeniem. W Grand Prix 145 cm LR Leszek Gramza na wałachu rasy KWPN JACKPOT A miał 12 pkt karnych. Finałowy konkurs Light Tour 125 cm Zuzanna Kucharska na belgijskiej klaczy PRIMA-DONA VAN HET VOORTVELD ukończyła z jednym błędem (14 miejsce). Na wałachu rasy KWPN KASPAROV A zawodniczka miała dwa błędny w konkursie Medium Tour Final 140 cm. Z tego samego parkuru zjechała z wynikiem 12 pkt karnych w starcie na oldenburskim wałachu DUBALOU 3.

CSI2* Gorla Minore (ITA)

Andrzeja Opłatka oglądaliśmy dzisiaj jedynie w konkursie 140 cm na oldenburskim wałachu CONTHINDER. Po bezbłędnym i spokojnym przejeździe para uplasowała się na 19 miejscu.